Brwi: regulacja, pielęgnacja i makijaż

Autor: red. TOP TREND

regulacja, pielęgnacja i makijaż brwi

Każda kobieta marzy o idealnie wypielęgnowanych, naturalnych i umalowanych brwiach. Jest bardzo dużo sposobów, dzięki którym da się uzyskać idealny kształt oraz wyglądać ładnie i modnie. Sprawdź, jak regulować, pielęgnować i malować brwi.

Jak dbać o brwi?

Najpiękniejszego i najmodniejszego makijażu nie da się uzyskać wtedy, gdy twoje brwi nie będą odpowiednio wypielęgnowane. Najlepszym sposobem na zadbanie o łuki brwiowe jest regularne stosowanie olejku rycynowego. Odżywka do brwi to także bardzo popularna metoda na wypielęgnowanie, zagęszczenie i wzmocnienie brwi. Dla kondycji brwi ważny jest również sposób ich regulowania. Jeżeli nie robisz tego w gabinecie kosmetycznym, to najlepiej jest zrobić to po kąpieli. Wtedy skóra będzie rozpulchniona, a włoski łatwiej będzie można usunąć. Aby uniknąć bólu i podrażnień, skórę przed zabiegiem można wymasować, przyłożyć kostki lodu, nałożyć kosmetyk łagodzący lub naciągnąć skórę podczas regulacji brwi.

Jak nadać kształt brwi?

Odpowiedni kształt brwi jest trudny do określenia dla wielu kobiet. Problemami są zazwyczaj nieumiejętność dopasowania łuku brwiowego do kształtu twarzy i oczu, zbyt cienka linia brwi, uszkodzenia naskórka lub brak umiejętności. Najlepszą radą w regulacji brwi jest pozostawienie ich w miarę naturalnych przy jednoczesnym ujarzmieniu, delikatnym wyregulowaniu i wystylizowaniu. Modne są grubsze (ale nie krzaczaste), niechlujnie uczesane (ale nie potargane) i naturalne (ale nie zarośnięte) brwi. Wygląd łuku brwiowego będzie miał wpływ na nasz wygląd – niewyregulowane brwi mogą świadczyć o tym, że same o siebie nie dbamy. Jeśli włoski odrastają zbyt szybko lub dolna linia brwi nie jest równa, to można spróbować zamaskować te mankamenty punktowym korektorem.

Brwi a kształt twarzy

Wygląd brwi dobieramy do kształtu twarzy. Do twarzy owalnej będą pasować naturalne brwi, które reguluje się jedynie z grubości. Twarz okrągła będzie ładnie wyglądać z brwiami w kształcie trójkąta – ich zakrzywienie musi być dobrze widoczne. Przy twarzy trójkątnej brwi powinny być uniesione. Do twarzy kwadratowej najlepsze będą brwi grube z lekko opadającymi końcami.

Jak malować brwi?

Jeśli nie masz gęstych brwi, możesz je domalować. Podczas makijażu brwi trzeba być ostrożnym, żeby nie przesadzić z kolorem lub grubością łuku brwiowego. Do malowania przydadzą się następujące kosmetyki: pomada do brwi, kredka do brwi henna, cienie do brwi o różnej konsystencji. Aplikacja produktów będzie najłatwiejsza wtedy, kiedy zastosujemy ścięty skośnie, wąski pędzelek. Można zastosować kosmetyki w dwóch odcieniach – otrzymamy trójwymiarowy i bardziej naturalny efekt. Nie warto przyciemniać brwi, zwłaszcza przy jasnej cerze i blond włosach, bo makijaż będzie przerysowany i komiczny. Ubytki w brwiach uzupełniaj za pomocą krótkich pociągnięć kredki lub pędzelka – mają one imitować brwi.

Jak szczotkować brwi?

Zanim brwi pomalujesz lub wyregulujesz, należy je przeczesać małym grzebieniem. Równie dobrze sprawdzi się szczoteczka ze starej maskary. Brwi zaczesuj do góry, a następnie na bok, w kierunku zewnętrznego kącika oka. Dłuższe włoski możesz przyciąć tak, żeby nie wystawały poza górną linię rzęs. Przeczesane brwi łatwiej ci będzie malować i regulować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *