Glov Moon Pads – wielorazowe waciki do demakijażu

Autor: red. TOP TREND

Rękawice do demakijażu, gąbki, specjalne ręczniki. Jest coraz więcej pomysłów na to, jak zminimalizować zużycie jednorazowych wacików. Jedną z ekonowości są waciki Glov Moon Pads do wielokrotnego użytku. Czy łatwo zmyć nimi makijaż?

Mamy coraz większą świadomość tego, jak duży wpływ na środowisko naturalne ma każda nasza codzienna czynność. Po plastikowych słomkach do napojów przyszedł czas na jednorazowe waciki. Każda kobieta w swoim życiu zużywa setki tysięcy (naprawdę ogromną ilość!) tych małych, bawełnianych płatków, które później lądują w tonach śmieci zalewających świat. Czas z tym skończyć i poszukać alternatywnych rozwiązań.

Czym zastąpić waciki do demakijażu?

Producenci kosmetyków również starają się być trendy i prezentować eko podejście do codziennej pielęgnacji. Właśnie dlatego alternatyw dla jednorazowych wacików pojawiło się już wiele:

  • rękawice do demakijażu,
  • ręczniki do oczyszczania twarzy,
  • specjalne gąbki myjące np. Konjac,
  • i nowość: wielorazowe waciki.

Prekursorem większości tego typu rozwiązań jest marka Glov. To ona zapoczątkowała produkcję akcesoriów ułatwiających demakijaż twarzy wodą, do których produkcji wykorzystała specjalne mikrowłókna.

Wielorazowe waciki do demakijażu

Skoro jednorazowe waciki są złe, bo zużywamy ich zbyt dużo i zalegają w śmieciach, to najprostszym pomysłem jest zrezygnowanie z nich albo używanie wielokrotnie. W drugim przypadku jest to jednak trudne – standardowego wacika nie da się wyprać i łatwo go porwać.

Właśnie dlatego powstały Glov Moon Pads Reusable Makeup Remover Pads, czyli po prostu waciki wielorazowego użytku. To nowość, która szybko może okazać się hitem, jak miało to miejsce w przypadku rękawicy Glov.

Glov Moon Pads – charakterystyka wacika

Nowość w ofercie marki Glov, czyli waciki do demakijażu wielokrotnego użytku, działają na tej samej zasadzie, co wcześniejsze produkty do oczyszczania twarzy od Glov. Wykorzystano tutaj mikrowłókna, absorbujące zanieczyszczenia ze skóry bez jej podrażniania.

Waciki Glov Moon Pads przypominają trochę puszki do pudru – są różowe, okrągłe i puszyste. Wielkość standardowego wacika pozwala na ich wygodne używanie, a delikatne włókna przyjemnie muskają skórę przy każdym użyciu.

Jak działają wielorazowe waciki Glov?

Dzięki mikrotechnologii waciki Glov Moon Pads doskonale oczyszczają skórę, nawet jeśli użyjemy tylko wody (choć można używać ich także z płynem micelarnym lub mleczkiem).

Zaletą Glov Moon Pads Reusable Makeup Remover Pads jest to, że włókna wacików działają jak magnes, który przyciąga drobinki kosmetyków do siebie i w prosty sposób zbiera je ze skóry. Chłonny materiał zmywa zarówno suche, jak i tłuste zabrudzenia, pozostawiając skórę czystą i piękną.

Dodatkowo waciki Glov delikatnie peelingują skórę podczas demakijażu i pobudzają mikrokrążenie. To kolejna zaleta!

Jak używać Glov Moon Pads?

Te waciki do demakijażu wielorazowego użytku stosuje się tak, jak standardowe waciki. Przed użyciem trzeba je zmoczyć ciepłą wodą lub kosmetykiem oczyszczającym (mleczkiem, płynem micelarnym, płynem dwufazowym). Potem wystarczy kilkukrotnie, delikatnie przetrzeć skórę i oczy – wszystkie zanieczyszczenia pozostaną na waciku.

W zestawie jest 5 Glov Moon Pads, które mają wystarczyć na 5 dni, więc do jednego wieczornego demakijażu powinniśmy użyć jednego wacika. Jest na tyle duży i skuteczny, że z powodzeniem zetrzemy makijaż z połowy twarzy jego jedną stroną, a z reszty drugą.

Po demakijażu waciki należy wyprać – można to zrobić ręcznie, zwykłym mydłem i wodą (wówczas Glov Moon Pads będą do użycia już kolejnego dnia), a można wyprać je w pralce przy okazji prania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *