Jak stosować pędzel do podkładu? Aplikacja podkładu pędzlem krok po kroku

Autor: red. TOP TREND

jak wybrać pędzel do podkładu?

Mówimy „pędzel do podkładu‟ ‒ myślimy „pędzel języczkowy‟, „pędzel typu flat top‟ i „pędzel typu short top‟. Wszystkie te pędzle możemy stosować do aplikacji podkładu. Jak wybrać pędzel do podkładu i jak go stosować? Na czym polega metoda stemplowania, a na czym metoda okrągłych ruchów? 

Jak wybrać pędzel do podkładu?

Dobór pędzla do podkładu to wypadkowa rodzaju cery i oczekiwanego efektu. Wybór modeli oraz kształtów i pochodzenia włosia jest ogromny. Najbardziej popularnym akcesorium tego typu jest pędzel z włosiem syntetycznym. Dlaczego? Nie uczula i jest najmniej podatny na odkształcenia, chociażby na skutek nieumiejętnego suszenia. Ponadto łatwo go czyścić  ‒ wystarczy zastosować szampon do włosów lub szare mydło. Tego typu pędzel nie potrzebuje dodatkowej pielęgnacji poza kąpielą w odżywce do włosów w celu zachowania pierwotnego kształtu.

Jak stosować pędzel języczkowy do podkładu?

Taki pędzel przypomina ten do malowania ścian i należy go nakładać w podobny sposób, to znaczy wykonywać podłużne ruchy. Powtarzamy je aż do momentu pokrycia podkładem całej powierzchni twarzy. Pędzel języczkowy jest przeznaczony do aplikacji kosmetyków w płynie. Poza brakiem uniwersalności do jego pozostałych wad należy ryzyko powstawania smug i nierównomiernego rozprowadzenia kosmetyków.

Na czym polega metoda stemplowania?

Ta metoda aplikacji kosmetyku polega na nakładaniu go ruchem stemplującym poprzez przykładanie pędzla punkt po punkcie, dopóki cała powierzchnia twarzy nie zostanie nim pokryta. Dzięki temu osiągniemy wysoki stopień krycia i unikniemy efektu maski. Aby lepiej zatuszować niedoskonałości, należy w problematycznej strefie postawić więcej pieczątek.

Metoda stemplowania przyniesie najlepsze rezultaty, jeżeli zastosujemy pędzel do podkładu typu flat top lub short top, czyli ze ściętym włosiem. Co do produktów kosmetycznych ‒ odpowiednie będą zarówno kosmetyki płynne, takie jak podkład mineralny, jak i sypkie, na przykład puder.

Na czym polega metoda okrągłych ruchów?

Ta technika aplikacji podkładu odbywa się poprzez delikatne wmasowywanie go w skórę twarzy. Metoda wymaga większej precyzji niż standardowe stemplowanie. Aby zacząć, należy zanurzyć końcówkę pędzla w podkładzie, przyłożyć ją do skóry twarzy i zataczać małe kółka.

Kobiety, które dopiero zaczynają swoją przygodę z metodą okrągłych ruchów, mogą ją połączyć z metodą stemplowania. W tym celu należy stemplować podkład na powierzchni twarzy, po czym rozcierać go, wmasowując. W ten sposób można nakładać kosmetyki kolorowe zarówno suche, jak i mokre, z tym że aplikacja produktów w płynie niesie za sobą ryzyko powstawania smug.

Czym jeszcze można aplikować podkład?

Podkład można nakładać pędzlem, ale są też inne rozwiązania. Dawniej tę czynność wykonywano mechanicznie, czyli palcami. Z czasem uznano, że to niekorzystnie wpływa na trwałość podkładu. Popularnym akcesorium do aplikacji kosmetyków w płynie jest także beauty blender. Ta uniwersalna gąbeczka do nakładania produktów kosmetycznych występuje w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach w zależności od przeznaczenia. Największą sławę zdobył różowy beauty blender w kształcie łzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *