Jak zregenerować włosy w domu? Cenne porady i wskazówki

Autor: red. TOP TREND

Jeżeli twoje włosy są podatne na obciążenia i nie mają objętości, to zafunduj im prosty zabieg regeneracyjny z zastosowaniem kosmetyków o lekkiej formule. Potrzebne ci będą także naturalne produkty, które z łatwością znajdziesz w sklepie spożywczym lub sklepie ze zdrową żywnością. Efekty przerosną oczekiwania każdej z nas, więc zabieramy się do roboty.

1. Olejek do włosów

Na początku zróbmy olejowanie włosów. Olejek należy dobrać do porowatości włosów i rodzaju skóry głowy, a następnie nałożyć na suche lub wilgotne pasemka. Wystarczy niewielka ilość produktu i krótki czas trzymania, żeby odżywić i nawilżyć włosy. Na przesuszone pasemka świetnie sprawdzą się następujące olejki: arganowy, ze słodkich migdałów, z nasion malin, pestek śliwki, lniany lub winogronowy.

2. Maska do włosów

Maskę nakłada się na zwilżone włosy, na których wciąż jest olejek. Kosmetyk aplikuje się również na skórę głowy. Nie należy zakładać foliowego czepka i ręcznika, bo to wzmaga przetłuszczanie się włosów. Jak działa maska? Emulguje olej, czyli usuwa go z pasemek – te po zabiegu nie będą ani trochę przetłuszczone. Dobrze sprawdzą się maseczki o gęstej konsystencji i dużej zawartości cennych składników.

3. Delikatny szampon

Włosy należy delikatnie zwilżyć – woda nie może spłukać maski. Następnie w głowę należy wetrzeć odrobinę szamponu o łagodnym działaniu oraz bez zawartości detergentów i drażniących substancji. Masuje się tylko skórę głowy i włosy u nasady. Piana, która będzie spływała w dół, dokładnie oczyści pasemka na długości z części maski i resztek olejku. Składniki tych dwóch produktów zadbają o włosy od wewnątrz, ale na zewnątrz nie będzie po nich żadnego śladu.

4. Silikonowe serum

Ten produkt zadba przede wszystkim o końcówki. Ma także działanie wygładzające, nabłyszczające i domykające łuski włosowe. Najlepiej jest stosować serum silikonowe na wilgotne włosy, a na suche pasemka tylko wtedy, gdy widać, że nie chcą się ułożyć lub mają zbyt mało połysku. Jeżeli nie przepadasz za formułą serum, to możesz zastąpić je kremem z silikonami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *