Koloryzacja bez wody? Farby do włosów DOC COLOR marki Jean Paul Mynè

Autor: red. TOP TREND

Woda pełni bardzo ważne funkcje w procesie koloryzacji włosów: pomaga uzyskać kremową konsystencję mieszanych substancji i wchodzi w reakcję z pigmentem, aby umożliwić mu wniknięcie we włosy. Wydaje się, że jej obecność w farbie jest nieodzowna, ale to tylko pozory. Woda w tego typu preparatach umyka z włosów wraz z ich wysuszeniem, dlatego nie jest mistrzynią nawilżania. Właśnie z tego powodu postanowiono zastąpić ją inną substancją. Wybór padł na… aloes. DOC COLOR to linia włoskiej marki Jean Paul Mynè, która jako pierwsza zdecydowała się na wyeliminowanie wody z farb do trwałej i półtrwałej koloryzacji włosów. 

Aloes w DOC COLOR

Aloes to roślina ozdobna, która ma niskie wymagania hodowlane, dlatego z powodzeniem można ją trzymać w mieszkaniu. Jest nie tylko efektowna, lecz także niezwykle pożyteczna i uniwersalna: działa między innymi na oparzenia słoneczne, uczulenia, rany, które nie chcą się goić, i na trądzik. Można ją pić, na przykład w celach odchudzających, i stosować kosmetyki na jej bazie. Dzięki temu, że aloes zawiera aloinę, barbaloinę, aloeemodynę, a także witaminy B, C i E oraz aminokwasy i inne cenne substancje, znalazł zastosowanie przy produkcji leków bakteriobójczych, podnoszących odporność oraz w środkach stosowanych zewnętrznie, takich jak maści, żele i kompresy. Ponadto aloes działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie oraz zapobiega nerwobólom, reumatyzmowi, wysypkom, a nawet chorobom zakaźnym: półpaścowi i ospie wietrznej.

Dlaczego jako substytut wody w farbach do włosów wybrano właśnie aloes? Jak działa aloes w procesie trwałej i półtrwałej koloryzacji włosów? Ta roślina wyraźnie zwiększa krycie koloru oraz intensyfikuje go i utrwala. W dodatku jest łagodna, a tym samym bezpieczna dla włosów i skalpu. Ponadto skutecznie odżywia i nawilża włosy oraz nadaje im blask.

Koloryzacja dla wegan

W skład palety DOC COLOR marki Jean Paul Mynè wchodzi ponad siedemdziesiąt kolorów farb do trwałej i półtrwałej koloryzacji włosów. Każdy z nich uwalnia specjalnie do tego przeznaczona emulsja aktywująca zwana DOC ACTIV ENZYME. Mamy do wyboru aż pięć rodzajów emulsji, spośród których każda charakteryzuje się innym stopniem trwałości. Wszystkie z nich mają w pełni naturalny, wegański skład bazujący na naturalnych olejach roślinnych, spirulinie oraz ekstraktach z owoców egzotycznych: ananasa i papai.

A może rozjaśniająca kąpiel odbarwiająca dla włosów?

Mowa o DOC OLEODEC ‒ pierwszej olejnej kąpieli odbarwiającej bez amoniaku przeznaczonej do włosów. Ten kolejny produkt marki Jean Paul Mynè ma szereg zalet: nie tylko skutecznie rozjaśnia włosy, lecz także jest bezpieczny dla skalpu. Ponadto nie ma zapachu ani koloru oraz zawiera dobroczynne składniki, w tym zwłaszcza oleje: ryżowy, arganowy, bobassowy i z mydlnicy lekarskiej oraz oliwę z oliwek; wszystkie pełnią kluczowe funkcje ochronne i nawilżające.

Ekologiczna marka

Wszystkie kosmetyki do włosów marki Jean Paul Mynè, w tym opisane DOC COLOR i DOC OLEODEC, mają w pełni naturalny, wegański skład. Produkty tego koncernu nie są testowane na zwierzętach, a opakowania, w których się je sprzedaje, to puszki przeznaczone do wtórnego wykorzystania (notabene bardzo efektowne).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *