Kwiatowy makijaż – hit letnich festiwali. Jak go wykonać?

Autor: red. TOP TREND

Lato to ukwiecone łąki i natura w pełnym rozkwicie, zaś letnie festiwale nawiązują tematyką do lat 70 i ideologii dzieci kwiatów. Pokój, miłość, muzyka i harmonia w zgodzi z naturą, światem i drugim człowiekiem. Stylizacje w stylu hippie są w tym roku bardzo modne i przejawiają się nie tylko w sposobie ubierania czy fryzurach, lecz również w makijażu. Instargam podbija trend nazwany #flowereyeliner . Jak wykonać kwiatowy makijaż oka? Czego potrzebujesz, aby twój make up rozkwitnął na festiwal?

Makijaż kwiatowy – co to takiego?

Flowereyeliner to obecnie najbardziej popularny trend w makijażu oka. Polega na malowaniu na powiece, lub jedynie w zewnętrznym jego kąciki (czasami na skórze przy oku, w kierunku skroni) niewielkich, kolorowych lub jednobarwnych kwiatków.

Powinny one być niewielkie i tworzyć ładny, estetyczny i barwny wzór. Jeden kwiatek to za mało – potrzebujesz ich zdecydowanie kilku. Możesz ozdabiać oko również innymi motywami roślinnymi: listki, kłosy, łodyżki – wszystko zależy od Twoich umiejętności i czasu, który chcesz przeznaczyć na makijaż kwiatowy.

Co jest potrzebne do wykonania kwiatowego makijażu?

Przede wszystkim kolorowe kredki do powiek, lub cienie o dobrej pigmentacji – wilgotne, nie osypujące się, którymi da się wykonać precyzyjne, niewielkie wzorki. Dobrym rozwiązaniem są cienie, które nadają się do makijażu na mokro (po zastygnięciu na skórze stworzą trwały makijaż w stylu flowereyeliner ), lub cienie w kremie – wystarczy w miarę twardy i precyzyjny pędzelek, który naniesie cień na powiekę). Innym pomysłem jest zakup kolorowych eye-linerów w płynie – dzięki nim stworzysz precyzyjny i perfekcyjny kwiatowy makijaż na powiece.

Makijaż kwiatowy – jak go wykonać? Garść inspiracji

Makijaż kwiatowy można wykonać na kilka sposobów. Jednym z najprostszych i najszybszych jest namalowanie bezpośrednio na powiece maleńkich kwiatków – ponieważ nie nakładasz na ruchomą powiekę żadnych innych cieni, ani nie robisz kresek, makijaż jest subtelny, ale efektowny. Kwiatki powinny być namalowane precyzyjnie, ponieważ będą skupiały całą uwagę. Jeśli masz wprawną rękę – wykonaj go eye-linerami w różnych odcieniach. Możesz też użyć kolorowych kredek do makijażu – pamiętaj, by dobrze je naostrzyć przed malowaniem powieki – dzięki temu uzyskasz ładny efekt, bez smug i rozmazywania.

Innym popularnym motywem jest pomalowanie powieki jasnym cieniem – najlepiej takim, który będzie współgrał z kolorem Twoich kwiatków na powiece. W tym trendzie dominują jasne odcienie, które stanowią ładne tło dla kwiatowego rysunku, czyli wszelkie odcienie beżu, wanilii i nude, delikatny róż, bardzo jasny błękit, złoto, bardzo jasny pomarańcz, pastelowa zieleń. Na pomalowanej powiece możesz namalować swoje kwiatki – pamiętaj, aby wybierać kolory, które nie stopią się z barwą cienia na powiece.

Kolejnym bardzo efektownym pomysłem jest kreska na górnej powiece – może być delikatna, (wówczas tuż nad nią namalujesz maleńkie kwiatuszki), lub na tyle gruba, żeby na niej narysować kwiatowe wzory. Kreska może mieć dowolny kolor, choć najlepszy kontrast dla jasnych, świetlistych kwiatków stanowi czarna, gruba kreska wykonana eye-linerem. W takim makijażu ważne jest, aby nie rozmazała się ona, gdy będziesz „kwieciła” ją małymi płatkami, dlatego najlepiej, jeśli użyjesz trwałego, wodoodpornego eye-linera jako trwałe i bezpieczne tło dla swoich kwiatków.

Bardzo trendy, ale dla odważnych jest namalowanie małych kwiatków na całej powiece – wygląda to bardzo efektownie i z pewnością sprawi, ze wyróżnisz się w tłumie. Nad takim makijażem trzeba jednak spędzić odrobinę więcej czasu i najlepiej sięgnąć po wodoodporne kosmetyki – w ten sposób łąka na powiece przetrwa cały koncert.

Makijaż kwiatowy wygląda też bardzo ładnie, gdy maleńkie kwiatki tworzą na całej górnej powiece „ukwieconą” linię – aby ją wykonać namaluj tuż za linią rzęs szereg kwiatów – jeden obok drugiego. Kwiatki powinny stawać się coraz mniejsze – zacznij od większych, biegnących przez całą powiekę, aż do zupełnie małych, namalowanych w kąciku oka. Kwiatki nie muszą być wyszukane – najważniejsze, aby były trwałe i nie rozmazywały się na powiece. Kolory i ich charakter dopasuj do stroju, makijażu, osobowości czy upodobań. W ten sposób na Twojej powiece mogą pojawić się nie tylko łatwe do wykonania stokrotki lub rumianek, ale również dorodne różyczki.

Udanej zabawy na festiwalu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *