Na czym polega Sculptra? Efekty zabiegu kwasem polimlekowym

Autor: red. TOP TREND

na czym polega sculptra?

Sculptra (kwas polimlekowy) jest stosowany w medycynie od 30 lat, ale dopiero niedawno okazał się hitem w kosmetologii dermatologicznej. Jakie zastosowanie ma Sculptra, na czym polega i jakie daje efekty? Jakie są przeciwwskazania do zabiegu Sculptra i czy wywołuje skutki uboczne? Jaka jest jego cena?

Sculptura ‒ zastosowanie

Sculptura (kwas polimlekowy) bywa nazywany eliksirem młodości. Jest bezpieczny i biodegradowalny ‒ całkowicie rozkłada się w ludzkim organizmie. Stosuje się go w medycynie od 30 lat jako składnik rozpuszczalnych nici chirurgicznych i implantów. Od lat 90. jest podawany pacjentom z lipodystrofią (zanikiem tkanki tłuszczowej).

Od końca lat 90. wykonuje się zabieg Sculptra. Preparat można stosować dwojako: profilaktycznie lub liftingująco. Sculptra w sposób nieinwazyjny koryguje owal twarzy i obwisłe policzki oraz ujędrnia i wypełnia okolice kości jarzmowej, bruzdy nosowo-wargowe, wklęsłość okołowargową, fałdy marionetki i zmarszczki na brodzie. Sculptra sprawdza się przy liftingu szyi i w przypadku wiotkiej skóry, na przykład po zgubieniu kilogramów lub po ciąży.

Na czym polega Sculptra?

Sculptra polega na wprowadzeniu preparatu w postaci zawiesiny do skóry właściwej, maleńkimi porcjami, strzykawką z bardzo cienką igłą. Ponieważ zabieg zakłada wiele nakłuć, godzinę wcześniej nakłada się pacjentom miejscowo preparat znieczulający. Niektórzy czują wkłucie, ale nie definiują go jako bólu.

Sculptura ‒ efekty

Dotychczasowe preparaty liftingujące tylko czasowo wypełniały lub napinały zmarszczki i bruzdy. Tymczasem kwas polimlekowy intensywnie pobudza produkcję naturalnego kolagenu, którego brak odpowiada za procesy starzenia się skóry. Efekt odmłodzenia nie jest natychmiastowy. Zmiany zachodzą stopniowo, przez kilka tygodni. Ich rezultatem jest zwiększona gęstość tkanek, sprężystość, spłycone zmarszczki i bruzdy oraz skorygowany owal twarzy.

Zwykle kuracja obejmuje 2-4 zabiegi (w zależności od stopnia zaawansowania procesów starzenia) w odstępach 6-tygodniowych. Po każdym z nich skóra wraca do swojego dawnego stanu, to znaczy jest jędrna i napięta. Twarz odzyskuje młody wygląd, co dzieje się naturalnie, bez efektu sztucznego naciągnięcia. Spektakularne rezultaty osiąga się zwłaszcza u osób, u których proces starzenia był widoczny. Efekt utrzymuje się średnio przez 2 lata. Po upływie tego czasu twarz na nowo poddaje się naturalnym procesom starzenia.

Sculptura ‒ przeciwwskazania

Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu Sculptra jest ostra lub przewlekła choroba skóry (zakażenie lub zapalenie) w okolicy, która ma zostać mu poddana.

Sculptura ‒ skutki uboczne

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się siniaki, lekki obrzęk i ślady po nakłuciach. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie mniej więcej w przeciągu tygodnia i są wynikiem nakłuć, a nie działania kwasu polimlekowego. Partię skóry poddaną zabiegowi należy kilka razy dziennie masować zgodnie z instrukcją lekarza przez 2 tygodnie.

Sculptra ‒ cena

Cena zabiegu waha się w zależności od różnych czynników, takich jak lokalizacja i renoma salonu oraz doświadczenie kosmetyczki, ale ogólnie rzecz biorąc, Sculptra nie nadwyręży domowego budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *