Na czym polega zagęszczanie włosów metodą injection? Efekty i przeciwwskazania

Autor: red. TOP TREND

Zagęszczanie włosów metodą injection umożliwia uzupełnienie wyłysień i wygląda bardzo naturalnie. Jedyną wadą zabiegu jest wysoka cena. Na czym polega zagęszczanie włosów metodą injection i jakie daje efekty? Dla kogo jest polecane i jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów po takim zabiegu? Czy są jakieś przeciwwskazania do tego, aby zagęszczanie włosów metodą injection mogło zostać przeprowadzone?

Na czym polega zagęszczanie włosów metodą injection?

Metoda injection polega na wstrzykiwaniu naturalnych włosów w bazę, która imituje naturalny naskórek. Włosy ulegają pełnej rotacji, dlatego można czesać się w dowolny sposób, a fryzura nadal wygląda naturalnie. Injection to metoda uzupełnienia i zagęszczenia włosów, które nie zastępują włosów naturalnych ‒ jej zastosowanie umożliwia całkowite zintegrowanie się włosów uzupełnionych z naturalnymi. Strukturę włosów w uzupełnieniu dobiera się do struktury naturalnego włosa, a gęstość włosów jest projektowana indywidualnie.

Bazę z przytwierdzonymi do niej włosami umieszcza się na skórze głowy za pomocą specjalistycznego kleju lub taśmy, co wyklucza ryzyko przemieszczenia się uzupełnienia. Taśmę lub klej wymienia się co kilka dni, w zależności od stanu skóry głowy. W uzupełnieniu można uprawiać sport, w tym pływać. Bazę wraz z włosami, czyli całe uzupełnienie,  wymienia się raz w roku.

Zagęszczanie włosów metodą injection ‒ efekty

Zagęszczanie włosów metodą injection jest bezinwazyjne i niechirurgiczne. Wstrzykiwanie pojedynczych włosów w bazę imitującą ludzką skórę daje naturalny efekt uzupełnienia, zwłaszcza że włosy z uzupełnienia są naturalnego pochodzenia i układają się tak samo jak własne. Gatunkowo takie włosy mogą być grubsze i lepiej utrzymane, a dzięki łatwemu i trwałemu mocowaniu nie trzeba obawiać się o ich zsunięcie.

Zagęszczanie włosów metodą injection ‒ dla kogo?

Zagęszczanie włosów metodą injection to dobre rozwiązanie dla osób, które z powodów zdrowotnych nie mogą cieszyć się bujną fryzurą. Łysienie, blizny i nieodwracalne przerzedzenie włosów są wskazaniem do zastosowania tej metody ich zagęszczania lub uzupełniania. Ponadto injection umożliwia wystylizowanie i poprawienie wyglądu włosów cienkich i rzadkich.

Zagęszczanie włosów metodą injection ‒ pielęgnacja

Włosy z uzupełnienia należy nawilżać, ponieważ w przeciwieństwie do naturalnych nie pobierają wody ze skóry głowy. W tym celu najlepiej używać kosmetyków nawilżających, a konkretnie szamponu, odżywki i maski. Jeżeli prostujemy lub kręcimy włosy, musimy stosować preparaty termoochronne i mgiełki chroniące przed promieniowaniem UV. Z kolei po farbowaniu należy sięgać po szampony i odżywki do włosów po koloryzacji.

Zagęszczanie włosów metodą injection ‒ przeciwwskazania

Zagęszczanie włosów metodą injection nie jest wskazane w przypadku łojotokowego zapalenia skóry i łuszczycy. Wyklucza je także łupież i nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy, ponieważ metoda injection prawie nie przepuszcza powietrza. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie zagęszczanie włosów metodą siateczkową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *