OCM – czym jest, jak wykonać oczyszczanie twarzy olejami?

Autor: red. TOP TREND

 Marzysz o idealnie czystej skórze, w dobrej kondycji i bez niedoskonałości? Wypróbuj OCM – to metoda oczyszczania twarzy, która jest znana już na całym świecie. Znana od wieków, rozsławiona ponownie przez celebrytki. OCM jest nie tylko trendy, ale też skuteczne! Dlatego już dziś dowiedz się jak działa i  poznaj sekret pięknej skóry

OCM – co to jest?

OCM (ang. Oil Cleansing Metod) to po prostu specyficzna (i niezwykle łatwa) metoda oczyszczania twarzy z makijażu zanieczyszczeń i makijażu. Robi się to, używając specjalnie przygotowanej mieszanki olejków. Są one w odpowiednich proporcjach – w zależności od rodzaju cery. Olejem bazowym, który zawsze jest w każdej mieszane jest olejek rycynowy. Działanie OCM opiera się na prostej zasadzie, że „tłuszcz rozpuszcza inny tłuszcz”. Z tego względu OCM doskonale oczyszcza skórę z tłustych kosmetyków (podkłady, szminki), a także nadmiaru sebum i potu, który gromadzi sie an skórez w ciągu dnia. Zaletą OCM jest też to, że zastosowane olejki są naturalne, bez syntetyków, parabenów itd.

OCM – dla kogo oczyszczanie twarzy olejami?

Oczyszczanie twarzy olejami nadaje się dla każdej cery, w każdym wieku. Nie tylko suchej i wrażliwej, ale także tłustej, trądzikowej czy naczynkowej. Sekretem jest wybór odpowiednich olejków dla rodzaju swojej skóry. Olejki w mieszance powinny z nią współgrać, aby jak najskuteczniej oczyszczać, pielęgnować i wspierać jej kondycję. Jest to zatem uniwersalna metoda, doskonała dla kazdego!

Oczyszczanie twarzy olejami – jakie efekty?

  • gładka i miękka skóra o równomiernym kolorycie;
  • oczyszczone, domknięte pory, skóra bez zaskórników;
  • zrównoważone sebum, stop suchość;
  • dobre nawilżenie i równowaga lipidowa;
  • zanik drobnych, pierwszych zmarszczek np. na czole i między brwiami;
  • zwężenia naczynek.

Jak zrobić OCM?

Oczyszczanie wykonuje się jedynie przy pomocy olei ( mieszanki dobranej do rodzaju skóry, na początek może to być oelj rycynowy połączony z jednym, wybranym olejkiem) i ściereczki. Sięgnij po olejki do OCM i rozgrzej je w dłoni, a następnie nałóż je równomiernie na twarz, rozprowadź i masuj skórę. delikatnie olejki w twarz. Olejki zaczną rozpuszczać tłuste kosmetyki kolorowe i warstwę sebum. Na twarzy powstanie zawiesina połączona z olejów i ksometyków. Teraz sięgnij po ściereczkę. Zwilż ją w dość ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Przyłóż ją do twarzy, a następnie delikatnie zbierz z jej pomocą cały olejek i rozpuszczony makijaż. Wypłucz dokładnie ściereczkę, bo będziesz jej jeszcze używać. Powtórz wszystko (olejek + ściereczka) jeszcze 2-3 razy, dopóki ściereczka nie będzie całkowicie czysta. Za każdym razem płucz ściereczkę w wodzie. Na koniec przepłucz twarz chłodną wodą, by zamknąć pory w skórze. Po metodzie OCM zaleca się umycie twarzy żelem lub pianką (aby usunąć dokładnie tłuste cząstki olejków). Gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *