Od dziś tylko piękne brwi – czyli jak malować brwi pomadą – proste porady

Autor: red. TOP TREND

jak malować brwi pomadą?

Czy wiesz, że w wielu pradawnych kulturach zło przedstawiane było jako demony z cienkimi, ironicznie uniesionymi brwiami, a  wymierzające karę, srogie stworzenia miały brwi grube i groźne?

Dziś brwi są również istotnym elementem wyglądu. Mogą albo dodać uroku, albo bardzo nam zaszkodzić. To świetnie, że ostatnio zapanował zmasowany boom na ich pielęgnację i makijaż – dzięki temu rynek kosmetyczny obfituje w fantastyce produkty do makijażu brwi. Natomiast jednym z najlepszych jest pomada do brwi. Umiejętnie nałożona – stworzy brwi piękne jak nigdy dotąd. Jak malować brwi pomadą, by zawsze wyglądały nienagannie i wspaniale?

Co to jest pomada do brwi?

Pomada do brwi to po prostu gęste, przypominające konsystencją pastę lub cień w kremie smarowidło, zamknięte w niewielkim słoiczku. Pomada do brwi jest bardzo trwała i jej formuła zawsze jest wodoodporna. To jej bardzo duży plus, ponieważ nie ma nic gorszego niż domalowana brew, która…spłynie nam z buzi w strugach deszczu.

Pomada jest wszechstronna i dzięki niej możemy uzyskać wiele różnych efektów w makijażu, jest też dla każdego – polubią się z nią zarówno te osoby, które chcą jedynie podkreślić kształt brwi lub wystylizować je, jak i te, które mają cienkie i przerzedzone włoski i potrzebują stworzyć makijaż brwi niemal od podstaw (czyli np. domalować pojedyncze włoski).

Pomada wypełni też cały wewnętrzny łuk brwiowy, jest więc idealna dla wszystkich, którzy mają bardzo przerzedzone brwi.

Makijaż brwi pomadą – co potrzebne? [akcesoria do malowania brwi]

Aby umalować brwi pomadą nie wystarczy jedynie kosmetyk. Pomadę trzeba bowiem czymś nałożyć na łuk brwiowy, a następnie delikatnie wyczesać ją, by uzyskać naturalny i nie przerysowany efekt. Dlatego ten kosmetyk wymaga dwóch dodatkowych akcesoriów: dobrej jakości specjalnego, ściętego lekko pędzelka do brwi oraz specjalnego grzebyczka (czystej spiralki np. z tuszu do rzęs) która pomoże owe brwi delikatnie przeczesać i wyczesze po prostu nadmiar kosmetyku.

Zaschnięta pomada do brwi – jak ją odświeżyć?

Pomada do brwi to produkt, który bardzo łatwo zasycha. Wszystko dlatego, że często podczas makijażu zostawiamy otwarty słoiczek, który ma stały kontakt z powietrzem. Najlepiej podczas makijażu albo nabrać nieco większą ilość pomady i nałożyć sobie na wierzch dłoni, a stamtąd pobierać niewielkie ilości na pędzelek, zaś słoiczek zakręcić by kosmetyk nie zasychał. Zaschniętą na kamień pomadę uratuje dodanie kropli specjalnego, rozcieńczającego produktu (np. oferowanego przez markę Inglot).

Malowanie brwi pomadą – najczęstsze błędy

Co może pójść nie tak, gdy malujemy brwi pomadą?

 1. Zbyt mocny, nienaturalny makijaż brwi, jak od szablonu.
 2. Zły kształt łuku brwiowego po nałożeniu pomady.
 3. Brak cieniowania brwi ( jednolicie nałożony produkt).
 4. Mocno odznaczająca się wokół brwi cielista kredka lub korektor.
 5. Brak symetrii między jedna a drugą pomalowaną brwią.
 6. Nieprecyzyjny pędzelek do nakładania pomady, który rozmazuje produkt na całym łuku.
 7. Osypywanie się i kruszenie pomady na brwiach (najczęściej winny jest temu źle umyty pędzelek).

Jak malować brwi pomadą – przewodnik w prostych krokach

 1. Sięgnij po pomadę – nabierz jej odrobinę na pędzelek i obetrzyj jego włosie o dłoń tak, by jej nadmiar pozostał na skórze.
 2. Zrób testową kreskę aby upewnić się, ze pędzelek maluje precyzyjnie.
 3. Zacznij od dolnej linii brwi. To wymaga nieco wprawy, ale już po kilku próbach nie będziesz miała z tym problemu. Zbliż pędzelek do brwi i śmiałym ruchem wyznacz dolną granicę łuku, czyli narysuj delikatną, jednostajną kreskę. Zrób to z jedną i drugą brwią. Na początek możesz to zrobić niewielkimi, pojedynczymi ruchami malując drobne kreski tuż pod łukiem brwiowym.
 4. Teraz przeciągnij pomadę w górę, czyli zrób subtelne wypełnienie nad namalowana wcześniej linią. Rób to delikatnie i miarowo dobieraj pomadę.
 5. Górna linia brwi powinna być zaznaczona bardzo subtelnie, cienką, delikatną kreską.
 6. Pora na wypełnienie końca łuku – zacznij to robić od zwężenia i kierować się w stronę nasady brwi – ten trick sprawi, że na końcu łuku „osiądzie” więcej produktu, a to da bardzo naturalny efekt (koniec brwi będzie zawsze ciemniejszy i wyraźniejszy niż jej początek).
 7. Teraz dopiero nadszedł czas na początek brwi. Zaznacz je delikatnie, czystym pędzlem – w ten sposób powstanie w tym miejscu delikatne cieniowanie, które da subtelny, naturalny efekt w makijażu. Początek brwi powinien być lekko zaokrąglony – pamiętaj, ze brwi pomalowana na kwadratowo wyglądają bardzo nienaturalnie.
 8. Wyczesz brwi grzebyczkiem pamiętaj, ze jej górna granica powinna być delikatnie rozmyta i subtelna zaś dolna – wyraźna.
 9. Jeśli uznasz, że makijaż wymaga domalowania pojedynczych włosków lub delikatnej poprawy – teraz jest dobry moment na korektę. Możesz też delikatnie podkreślić dolna linie brwi, jeśli uważasz ze zbyt mocno rozmyła się podczas malowania.

Powodzenia w makijażu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *