Rękawiczka i ściereczka do demakijażu – czy warto? Alternatywne sposoby na oczyszczanie twarzy

Autor: red. TOP TREND

Rękawiczka i ściereczka do demakijażu umożliwia oczyszczanie skóry twarzy bez użycia dodatkowych kosmetyków. To dobry sposób nie tylko na demakijaż, lecz także na peeling, ponieważ rękawiczka i ściereczka do demakijażu usuwa ze skóry martwy naskórek, suche skórki i nadmiar sebum. Rękawiczka i ściereczka do demakijażu – czy warto ich używać i jak to robić? Jakie są ich właściwości, działanie i rodzaje oraz przeciwwskazania do ich stosowania? Jak je czyścić? Zanim odpowiemy na te pytania, zastanowimy się, czy zmywanie makijażu wodą jest skuteczne.

Czy zmywanie makijażu wodą jest skuteczne?

Producenci rękawiczek i ściereczek do demakijażu zapewniają, że zamoczone w wodzie zmyją każdy makijaż. Woda uaktywnia elektrostatyczne właściwości włosia z mikrofibry, które jak magnes przyciąga resztki makijażu i sebum. Z tego powodu rękawiczka i ściereczka z mikrofibry bez problemu zmywa delikatny, dzienny makijaż i kosmetyki mineralne. Gorzej radzi sobie z kosmetykami, które zastygają na twarzy, z mocnym makijażem, a zwłaszcza z makijażem wodoodpornym. Tusze do rzęs zazwyczaj rozmazują się podczas demakijażu, dlatego oczy wymagają wielokrotnego przecierania, co sprzyja podrażnieniom.

W każdym razie mycie twarzy samą wodą jest zalecane. Oczyszczanie jej jedynie za pomocą produktów myjących, takich jak mleczko, tonii i mydło, może prowadzić do podrażnień i pogorszenia się stanu skóry.

Rękawiczka i ściereczka do demakijażu – właściwości, działanie i przeciwwskazania

Rękawiczka i ściereczka do demakijażu jest hipoalergiczna. Producenci deklarują, że można ich używać bez względu na rodzaj cery; przeciwwskazaniem do ich stosowania nie jest nawet skóra wrażliwa, naczynkowa, tłusta i atopowa. Rękawiczka i ściereczka do demakijażu działają jak łagodny peeling, ponieważ usuwają suche skórki. Ponadto wzmacniają barierę hydrolipidową skóry i pobudzają mikrokrążenie w skórze. Można je stosować nawet mimo soczewek kontaktowych. Chociaż rękawiczka z mikrofibry jest miękka i delikatna, kiedy przecieramy nią twarz, powinnyśmy wykonywać wyłącznie ostrożne ruchy. Jeżeli makijaż rozmazuje się, nie należy trzeć go rękawicą – zamiast tego warto użyć płynu micelarnego, który bez trudu usunie resztki kosmetyków. Niedelikatne przecieranie twarzy rękawicą może doprowadzić do powstania podrażnień i obtarć, a nawet do pękania naczynek. To dotyczy zwłaszcza skóry wrażliwej, naczynkowej i trądzikowej oraz kobiet, które zażywają retinoidy i stosują intensywne peelingi.

Rękawiczka i ściereczka do demakijażu – rodzaje

Mamy do wyboru wiele rodzajów rękawiczek i ściereczek do demakijażu. Różnią się pod względem przekroju włókien i poziomu skuteczności. Zwykle są wykonane z mieszanki poliamidu i poliestru.

Ściereczka do demakijażu musi mieć przeznaczenie kosmetyczne, a nie porządkowe, ponieważ mogłaby podrażnić skórę. Lepszym rozwiązaniem wydaje się rękawiczka do demakijażu: nie dość, że występuje w wielu rozmiarach, to jeszcze zakłada się ją wygodnie na cztery palce dłoni.

Rękawiczka i ściereczka do demakijażu – jak ich używać?

Rękawiczka lub ściereczka do demakijażu przed użyciem powinna zostać zamoczona w chłodnej lub ciepłej wodzie: chłodna służy porannemu orzeźwieniu, a ciepła ułatwia wieczorny relaks. Makijaż usuwamy delikatnymi, okrężnymi ruchami. Rękawiczka i ściereczka są dwustronne, dlatego jedną stronę warto wykorzystać do usunięcia makijażu z oczu, a drugą – do demakijażu skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Aby wykonać demakijaż oczu, należy przyłożyć rękawicę do oka, chwilę przytrzymać oraz wymiatającym ruchem usunąć tusz do rzęs i cień do powiek.

Rękawiczka i ściereczka do demakijażu – jak je czyścić?

Rękawiczka i ściereczka do demakijażu powinna zostać umyta pod bieżącą wodą po każdym użyciu. W tym celu można sięgnąć po zwykłe szare mydło, które jednak musi być wolne od gliceryny (zmiękcza włosie materiału). Następnie rękawiczkę i ściereczkę wypłukujemy, wyciskamy oraz pozostawiamy do wyschnięcia. Ponieważ materiał długo schnie, jeżeli używamy myjki dwa razy dziennie, narażamy się na korzystanie ze stale wilgotnego produktu. Rękawiczka i ściereczka do demakijażu dobrze zbiera makijaż, dlatego po pierwszym zastosowaniu straci swoją fabryczną czystość, której raczej nie odzyska. Produkt zachowuje swoje właściwości przez trzy miesiące codziennego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *