Rodzaje lokówek. Jaką lokówkę wybrać, aby mieć piękne loki?

Autor: red. TOP TREND

Wybierając sprzęty do stylizacji, zazwyczaj szukamy po hasłach typu „lokówka, która nie niszczy włosów”. Tak naprawdę żadna loków ich nie niszczy, jeśli tylko wybierzemy właściwą i odpowiednio zabezpieczymy włosy przed wysoką temperaturą. Jakie są najpopularniejsze rodzaje lokówek?

Właśnie tego dowiesz się z tego wpisu. Jeśli jesteś zainteresowana temat i chcesz sprawdzić, czy jest coś, czego jeszcze nie wiesz o lokówkach, to wpis dla ciebie!

Modelowaniu włosów poświęcamy zdecydowanie najwięcej czasu. Czasami więcej niż na pielęgnację. Zwłaszcza gdy zaplanowałyśmy sobie stylizację, do której pasować będzie burza pełna loków, a z natury nasze włosy są proste i pozbawione objętości. W takiej sytuacji jedynym ratunkiem i sposobem na szybką fryzurę bez długich godzin z wałkami na głowie jest lokówka.

Lokówka do włosów – do domowej stylizacji

Jeśli tylko masz długie włosy, które naturalnie nie mają ładnego skrętu, a kochasz loki, to musisz mieć w swoim domu lokówkę! To proste urządzenie daje naprawdę mnóstwo możliwości i pozwala nadać każdej fryzurze zupełnie nowy wygląd. Trwale i bez straty czasu. Grunt to wybór odpowiedniego sprzętu.

Jaka lokówka do włosów jest najlepsza?

Wszystko zależy od tego, jakie mamy włosy i jakich efektów oczekujemy. Grunt to jakość urządzenia. Nie warto oszczędzać na sprzętach do termostylizacji włosów, bo tania i zła jakościowo lokówka może spalić włosy. Droższe oznacza w tym przypadku lepiej zaprojektowane, z dodatkowymi powłokami i funkcjami, dzięki którym można dostosować pracę urządzenia do kondycji swoich włosów.

Jedną z przydatnych funkcji w lokówce jest regulacja temperatury. Lokówka, która nagrzewa się tylko do jednej (i do tego wysokiej) temperatury to zły wybór – może spalić cienkie włosy lub pasma, na których chcemy wykonać poprawki. Regulowanie temperatury pozwala dopasować lokówkę do rodzaju i kondycji włosów, a także intensywności efektów, których oczekujemy.

Cechy dobrej loków do włosów:

  1. Ceramiczna powłoka, która jest bezpieczna dla włosów.
  2. Regulacja temperatury (najlepiej wielostopniowa).
  3. Funkcja jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu się pasm.
  4. Moc urządzenia – im wyższa, tym szybciej loków będzie ciepła.
  5. Obrotowy kabel, który zapewnia wygodę użycia.
  6. Ergonomiczna rączka dla pewnego chwytu.
  7. Rękawica ochronna w zestawie, która chroni dłonie przed poparzeniem.

Rodzaje lokówek. Którą z nich wybrać?

Wybór idealnej loków spośród dziesiątków nowoczesnych urządzeń jest trudny. Trzeba kierować się parametrami, których potrzebujemy, a także opiniami o danym urządzeniu. Pomóc może też klasyfikacja lokówek ze względu na ich rodzaj – łatwiej wówczas zdecydować, jaka lokówka będzie najlepsza dla nas.

1. LOKÓWKA TRADYCYJNA

Cechy charakterystyczne? Metalowa lub ceramiczna końcówka o kształcie prostego walca z klipsem po jednej stronie, który ułatwia przytrzymywać włosy. Grubość uzyskanych loków zależy od grubości nagrzewającej się części urządzenia – wałek może mieć od 15 do 38 mm średnicy. Czasami w zestawie dołączone jest kilka wymiennych końcówek. Sprawdzi się do grubych fal i loków.

Wady? Włosy po zdjęciu z loków trzeba podpiąć spinką, aby ostygły, inaczej się rozprostują. Klips może odkształcać włosy.

2. LOKÓWKA STOŻKOWA

Po czym ją poznać? Zamiast tradycyjnego wałka ta lokówka do włosów ma końcówkę w kształcie stożka. Zwężenie na końcu pozwala uzyskać naturalne loki, które są grubsze u nasady i drobniejsze na końcach. Do takiej lokówki powinna być dołączona rękawica ochronna, gdyż nie posiada przytrzymującego klipsa.

Wady? Z uwagi na brak klipsa włosy trzeba przytrzymać na lokówce dłonią, co bez rękawicy ochronnej grozi poparzeniem.

3. LOKÓWKA AUTOMATYCZNA

Hit ostatnich miesięcy, który pokochały kobiety! Automatyczna lokówka zaprojektowana jest tak, żeby samodzielnie nawijać włosy na wałek. Dzięki temu każde pasmo jest idealnie zakręcone, a my nie musimy żmudnie nawijać włosów na gorącą końcówkę lokówki. Często wyposażona jest w wiele różnych funkcji, dzięki którym np. umożliwia uzyskanie różnych loków.

Wady? Może splątywać włosy, ale tylko, jeśli użyjemy jej niezgodnie z instrukcją, np. będziemy nawijać zbyt grube i nierozczesane pasma.

Lokówka a suszarko-lokówka. Co lepsze?

Czasami stajemy przed wyborem – lokówka do włosów czy urządzenie łączące dwie różne funkcje (suszenia i robienia loków)? Wszystko zależy od naszych potrzeb. Lokówka daje więcej możliwości, bo różne są jej rodzaje i możemy dobierać np. rodzaj końcówki do efektu, jaki chcemy uzyskać na włosach. Suszarko-lokówka jest pod tym względem bardziej ograniczająca.

Jaka jest właściwie różnica między lokówkami a suszarko-lokówkami? Tej pierwszej możemy używać tylko na suchych włosach. Podczas gdy drugie urządzenie służy do jednoczesnego suszenia od skręcania włosów. W pewnym sensie jest to ułatwienie i oszczędność czasu, choć uzyskanie efektownych loków suszarko-lokówką jest trudniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *