Sposób na piegi, przebarwienia, zmarszczki i tłustą skórę. Na czym polega zabieg Cosmelan?

Autor: red. TOP TREND

zabieg cosmelan na przebarwienia

Cosmelan to zabieg kosmetyczny, który usuwa lub rozjaśnia przebarwienia, piegi i inne plamy na skórze. Ponadto ogranicza problem tłuszczenia się skóry i rozszerzonych porów oraz zmniejsza widoczność zmarszczek. Na czym polega zabieg Cosmelan, dla kogo jest przeznaczony i jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Jakie są składniki preparatu stosowanego podczas zabiegu Cosmelan, jaki jest jego przebieg i jakie daje efekty?

Na czym polega zabieg Cosmelan?

Cosmelan to nieinwazyjny zabieg, który usuwa powstałe na skórze przebarwienia. Składa się z dwóch etapów: nałożenia intensywnie peelingującej maski w gabinecie dermatologa i regularnego stosowania kremu rozjaśniającego w domu. Zabieg jest kosztowny, ale bardzo skuteczny ‒ efekty są spektakularne już po tygodniu od rozpoczęcia kuracji.

Zabieg Cosmelan ‒ dla kogo?

Cosmelan jest wskazany w przypadku przebarwień posłonecznych, melasmy, piegów i znamion barwnikowych, płytkich zmarszczek, rozszerzonych porów oraz nadprodukcji sebum.

Zabieg Cosmelan ‒ przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża, podrażnienie skóry w wyniku peelingu chemicznego lub depilacji, aktywny trądzik lub opryszczka, stany zapalne skóry, opalenizna, przyjmowanie preparatów przeciwtrądzikowych z witaminą A oraz stosowanie kremów na bazie jej pochodnych.

Nie są to przeciwwskazania bezwzględne. Dermatolog lub lekarz medycyny estetycznej, który odbywa wstępną rozmowę z pacjentem, decyduje o tym, w którym przypadku zabieg Cosmelan może zostać wykonany.

Zabieg Cosmelan ‒ składniki preparatu

Podczas zabiegu Cosmelan stosuje się mieszankę środków depigmentacyjnych, takich jak kwas kojowy, kwas azelainowy, kwas fitowy, palmitynian retinolu, arbutyna i witamina C. Preparat ma na celu zahamowanie wydzielania tyrozynazy ‒ enzymu odpowiedzialnego za powstawanie melaniny.

Zabieg Cosmelan ‒ przebieg

Zabieg Cosmelan przebiega dwuetapowo. Najpierw, podczas wizyty w gabinecie u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, specjalista przeprowadza wywiad z pacjentem. Następnie oczyszcza i odtłuszcza skórę twarzy za pomocą płynu, po czym nakłada na nią musztardową maskę o konsystencji fluidu. Później pacjent udaje się do domu, gdzie po upływie 5-8 godzin od nałożenia maski zmywa ją. Dokładny czas, po którym należy zmyć maskę, ustala lekarz na podstawie fototypu skóry pacjenta.

Drugi etap polega na kontynuowaniu kuracji przez pacjenta w domu i trwa 2-3 miesiące. Pacjent postępuje według instrukcji określonej przez lekarza. Także od niego otrzymuje krem, który podtrzymuje działanie pierwszej maski. Ponadto używa nawilżającego serum bogatego w witaminę K. Krem należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, ponieważ przerwanie kuracji może skutkować nawrotem zmian skórnych. Zalecane są wizyty kontrolne 8., 15. i 30. dnia po zabiegu.

Zabieg Cosmelan ‒ efekty

Po zabiegu Cosmelan skóra może ulec zaczerwienieniu i ściągnięciu, a w kolejnych dniach następuje jej złuszczanie. W przypadku ciemnej karnacji plamy znikają między 8. a 10. dniem, a przy karnacji jasnej ten proces trwa od 8 do 21 dni. U 99% pacjentów zabarwienie plam ulega rozjaśnieniu o 95%.

Podczas kuracji nie można stosować innych preparatów wybielających i kosmetyków z alkoholem ani wykonywać peelingów. Przez 10 dni od zabiegu nie wolno nakładać makijażu, a przez miesiąc ‒ wystawiać skóry na słońce. Ponadto przed każdym wyjściem z domu należy używać kremu z wysokim filtrem (SPF 50+).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *