Talk do ciała Felce Azzurra i jego zapach Włoch

Autor: red. TOP TREND

Talk do ciała to kosmetyk przeznaczony do codziennej pielęgnacji ciała, zwłaszcza latem. Zastępuje balsam, mleczko i olejek do ciała oraz podobnie jak one sprawia, że skóra staje się jedwabiście gładka. Talk do ciała, w przeciwieństwie do innych tego typu kosmetyków, pełni dodatkowe funkcje. Dzięki swojej konsystencji dba o wrażliwe, narażone na otarcia i odparzenia części ciała oraz zapobiega nadmiernej potliwości. Poznaj talk do ciała Felce Azzurra.

Talk do ciała Felce Azzurra – skład i zapach

Talk do ciała Felce Azzurra jest produktem naturalnym i hipoalergicznym, dlatego mogą go stosować alergicy i dzieci. Składa się z talku, kumaryny, limonenu, linalolu, cytronelolu i geraniolu. Kumaryna ma woń zbliżoną do zapachu siana, z kolei limonen odpowiada za aromat cytryn i znajduje się głównie w jej skórce. Linalol otrzymuje się z olejków eterycznych, na przykład kolendrowego lub pomarańczowego bądź syntetycznie. Jest produkowany przez różne rodziny roślin, między innymi jasnotowate (bazylia, mięta), wawrzynowate (wawrzyn, cynamon) i rutowate (cytrusy), a także przez brzozy. Cytronelol występuje powszechnie w olejkach eterycznych wielu roślin takich jak niektóre gatunki róży, melisy i trawy cytrynowej oraz liście cytryny, geranium i pomarańczy. Geraniol jest głównym składnikiem olejku różanego, pelargoniowego i cytrynowego. Wszystkie te składniki zapachowe tworzą kompozycję zapachową, której nie sposób opisać i z niczym porównać. Dzięki nim talk do ciała Felce Azzurra pachnie jak… Włochy i każdy, kto był w Italii, z pewnością to potwierdzi.

Talk do ciała Felce Azzurra – aplikatory, pojemności i cena

Cena talku do ciała Felce Azzurra zależy od jego aplikatora i pojemności. Talk występuje w postaci standardowego talku do ciała i talku do ciała z puszkiem. Można również kupić talk do ciała w saszetce, która uzupełni talk w pustym opakowaniu. Talk do ciała Felce Azzurra w klasycznym opakowaniu może mieć pojemność 150 lub 200g, talk do ciała z puszkiem – 250g, a talk do ciała w saszetce – 100g.

O marce Felce Azzurra

Felce Azzurra (wł. ‘błękitna paproć’) to włoska marka chemii gospodarczej i kosmetyków. Są wśród nich płyny do prania i płukania ubrań, odtłuszczacze, odkamieniacze, płyny do mycia podłóg i okien, balsamy, kremy, dezodoranty, żele pod prysznic, talki i odświeżacze powietrza. Wszystkie te produkty łączy jedno: zniewalający zapach, który długo się utrzymuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *