Dbanie o świeży wygląd włosów wiąże się ze świadomym doborem środków, mających na celu poradzenie sobie z problemami takimi jak zbyt szybkie przetłuszczanie się czupryny. Gruczoły łojowe znajdujące się na skórze głowy mogą zostać pobudzone do wzmożonego funkcjonowania poprzez niewłaściwe działanie. Spróbujmy więc nieco więcej dowiedzieć się o naszych włosach u nasady, by pożegnać „wczorajszy” wygląd fryzury.
Jakie działania przyspieszają przetłuszczanie się włosów?
Przy wyborze szamponu, odżywki bądź maski do włosów, warto zadbać, aby w naszym koszyku nie znalazł się produkt zbytnio obciążający skórę głowy oraz pasma na całej długości. Także częste mycie naszej czupryny, powoduje, że zostaje naruszona bariera hydrolipidowa skóry, co może być przyczyną łojotoku. Nasze włosy szczególnie narażone są na przetłuszczanie, gdy mamy kontakt z wysokimi temperaturami. Gorący nawiew z suszarki, przebywanie w ciepłych pomieszczeniach, wysoka temperatura strumienia wody przy myciu głowy — te wszystkie czynniki mają wpływ na to, czy nasza fryzura wygląda na świeżą, czy też tłustą. Mając tę całą wiedzę, możemy zaplanować działania, które będą zapobiegały oklapnięciu włosów poprzez nadprodukcję łoju.
Czego potrzebuje nasza skóra głowy?
Przede wszystkim należy mieć świadomość, że skóra głowy potrzebuje dwóch rzeczy, aby nasza fryzura nie przetłuszczała się zbyt szybko. Po pierwsze powinniśmy skupić się na wyciszeniu pracy gruczołów łojowych, poprzez dobranie odpowiednich kosmetyków. Właściwe użytkowanie produktów przeciwłojotokowych potrafi zdziałać cuda w tym obszarze. Drugą bardzo ważną czynnością jest dbanie o odpowiednie nawilżenie skóry głowy. Gdy nie jest ona sucha, tym samym nie rekompensuje sobie tego stanu zbytnią nadprodukcją łoju. Uzupełnianie wody w naskórku pomoże w świadomej pielęgnacji skóry głowy i przyniesie efekty, które będą w stanie nas zachwycić. Nawilżające kosmetyki to optymalne rozwiązanie dla zbyt szybkiego przetłuszczania się włosów.
Kosmetyki do włosów przetłuszczających się
Kluczową sprawą jest w tym wypadku odpowiedni dobór szamponu. Najlepiej, jeśli będzie to specyfik o łagodnej, micelarnej formule. Także ziołowe produkty z dodatkiem różnego rodzaju glinek, będą odpowiednie dla naszej czupryny. Warto również wykonywać peelingi skóry głowy, tak aby kompleksowo oczyścić ją z nadmiaru sebum i zanieczyszczeń. Nie zapominajmy o nawilżeniu naszej skóry oraz struktury włosa, co będzie owocowało zdrowym i świeżym wyglądem fryzury. W tym celu posłużą nam odżywki oparte na naturalnych składnikach, które pomogą w walce z tłustą czupryną. Aby włosy nie wyglądały na „wczorajsze” niedługo po umyciu, wystarczy chęć i odrobina wiedzy.