5 wskazówek dla osób z kręconymi włosami

Autor: red. TOP TREND

Kręcone włosy są piękne, ale szybko stają się spuszone, suche i łamliwe. Oto najlepsze wskazówki fryzjera, jak zadbać o loki!

Jak dbać o loki i afro – poradnik 

Wskazówka nr 1 – Używaj właściwych produktów

Dobre produkty do pielęgnacji włosów kręconych stają się coraz bardziej powszechne. Ale wciąż jest wiele sklepów, które nie powalają na kolana swoją ofertą. Najważniejsze to łagodny szampon oczyszczający. Kręcone włosy bardziej gromadzą brud i sebum (skóra ma mniejszy dostęp do powietrza), więc trzeba go dokładnie usunąć zanieczyszczenia ze skóry głowy.

Wskazówka nr 2 – Dobrze wysusz włosy

Susz włosy odrobinę dłużej, niż w przypadku prostych pasm. Loki schną dłużej i trudniej je osuszyć. Jeśli nie wyschną jak trzeba, zaczną się puszyć. Dlatego lepiej jest poświęcić im kilka minut więcej i mieć pewność, ze dobrze wyschły, a łuski włosów się domknęły.

Jeśli akurat nie masz przy sobie suszarki – dobrze odciśnij nadmiar wody – osusz je w turbanie z mieszanki frotte i mikrofibry przez maksymalnie 10 do 20 minut. Następnie nałóż kremową lub dwufazową odżywkę bez spłukiwania.

Wskazówka nr 3 – Prawidłowo rozczesz włosy

Najlepiej rozczesać włosy grzebieniem z szerokim rozstawem zębów. Włosy należy czesać, gdy są wilgotne. Najgorsze, co możesz zrobić, to czesać kręcone włosy, gdy są suche, wtedy będą po prostu nieestetycznie puszyste.

 Wskazówka nr 4 – Używaj produktów, które podkreślają skręt loków

Aby uzyskać ładny skręt i blask loków, możesz użyć specjalnego  kremu do loków. Nałóż go, gdy włosy są prawie suche, a następnie delikatnie wgniataj je w loki, aby uzyskać ładną strukturę włosów.

Wskazówka nr 5 – wykorzystaj… swój sen! 

Nie pozwól, aby Twoja pielęgnacja włosów skończyła się, gdy idziesz do łóżka! Dzięki spaniu na poduszce z satyny lub  jedwabiu włosy mniej się ocierają i nie stają się puszyste. Pamiętaj, że nawet kiedy śpisz, ważne jest, aby dbać o loki, ponieważ kręcone i falowane włosy często się puszą. Aby tego uniknąć możesz np zaopatrzyć się w specjalną czapkę do spania z satyny. To mała zmiana, ale daje niespodziewanie świetny efekt!