Biała glinka (znana również pod nazwami: kaolinowa, porcelanowa lub chińska) to ulubieniec kosmetyczny wielu kobiet. Okazuje się, że właśnie ona wyróżnia się na tle innych swoimi zaskakującymi właściwościami i dużą wszechstronnością. Dlaczego biała linka jest tak popularna? Czy naprawdę jest tak wielozadaniowa i zastępuje kilka różnych kosmetyków? Okazuje się, że tak, a przy tym doskonale pielęgnuje. Gdy wypróbujesz ją na sobie, już na zawsze wprowadzisz ją do swojej łazienki.
Biała glinka w kosmetyce – działanie
To jednak z najdelikatniejszych glinek, więc może być stosowana przez każdego – nawet osoby o delikatnej, wrażliwej skórze. Biała glinka czyni cuda ze skórą i włosami:
- wygładza- dokładnie oczyszcza i detoksykuje,
- łagodzi podrażnienia,
- rewitalizuje skórę i włosy,
- odświeża,
- matuje
Swoje unikalne właściwości zabliźniania ran i uczucia delikatnego ściągnięcia skóry zawdzięcza zawartości krzemu glinu. Oprócz tego biała glinka aż kipi od mikroelementów (krzem, wapń, żelazo, magnez, potas). Doskonale dba o suchą, wrażliwą i podrażnioną skórę, rozjaśnia i reguluje stopień jej nawilżenia.
Białą glinka – zastosowanie
1. Biała glinka jako maska do twarz
Maseczka z białej glinki to właściwie najpowszechniejsza forma zostawania tego produktu. Glinkę należy połączyć z wodą – najlepiej dodawać ją stopniowo, aby konsystencja nie była zbyt rzadka. Aby zintensyfikować działanie maski z białej glinki i „dodać” jej kilka innych cennych właściwości kosmetycznych z wodna papką można zmieszać inne substancje cenione w pielęgnacji:
- żel lniany,
- żel aloesowy,
- żel bambusowy,
- naturalny olejek,
- kwas hialuronowy.
Jeśli chcesz, aby „gliniana” maska dawała maksimum pielęgnacja – zamiast wody możesz użyć wybranego naparu ziołowego, hydrolatu lub soku z aloesu. Wówczas glinka zostanie rozrobiona z cenną o właściwości kosmetyczne fazą „mokrą”. Do maski z glinki możesz dodawać właściwie wszystko: jogurt, miód, cytrynę, sok z zielonego ogórka… dzięki temu za każdym razem otrzymujesz inna maseczkę, która ma nieco inne właściwości pielęgnacyjne. Sprawdzaj uważnie, czego potrzebuje Twoja skóra i przyrządzaj gliniane maski w zależności od jej potrzeb i kondycji.
WAŻNE!
Do rozrabiania masek i jakichkolwiek innych kosmetyków z glinki nigdy nie używaj metalowych przedmiotów. Łyżeczki, mieszadełka czy miski powinny być szklane lub porcelanowe.
2. Biała glinka do mycia włosów
Białą glinkę połącz dokładnie z wodą do uzyskania gęstej pasty. Nałóż ją na wilgotne lekko włosy i głowę – dobrze wmasuj w skalp. Nie zmywaj od razu glinki, lecz odczekaj kilka minut, zanim spłuczesz ja z głowy. Biała glinka łagodzi, oczyszcza i dobrze pielęgnuje skórę głowy oraz włosy.
Pielęgnacja włosów glinką hamuje ich łamliwość i wypadanie. Poprawia ukrwienie skóry, a przede wszystkim działa przeciwłupieżowo. Glinka jest doskonałym kosmetykiem przed olejowaniem włosów.
3. Biała glinka jako maska na włosy i skórę głowy
Stosuje się ją podobnie jak w przypadku „glinianego” szamponu. Różnica jest taka, że maskę trzymamy na włosach przez około 15 minut, a dodatkowo można ją urozmaicić o szereg wartościowych dla włosów komponentów, np. miód, naturalne oleje i masła, hydrolat ziołowe ekstrakty.
4. Biała glinka jako puder wykończeniowy do makijażu
Drogeryjne pudry – nawet te białe, transparentne, ryżowe itd. często zawierają mnóstwo syntetyków i substancji komedogennych. Jeśli unikasz tego rodzaju produktów i cenisz sobie w pełni naturalne substancje – biała glinka jest z pewnością kosmetykiem dla Ciebie. Nie tylko urozmaici pielęgnację, ale będzie doskonałym uzupełnieniem dla kolorowych kosmetyków.
Puder z białej glinki jest transparentny, w pełni naturalny a dodatkowo zawiera moc naturalnych składników pielęgnacyjnych. Biała glinka nie tylko zadba o cerę w ciągu dnia, ale doskonale ją zmatowi i zabezpieczy przed niekorzystniejszym działaniem czynników zewnętrznych. Jest silna konkurencją dla wielu kosmetyków do makijażu.
5. Biała glinka do mycia zębów
Zanurzyć mokrą szczoteczkę w proszku. Myć zęby i dziąsła tak jak zwykłą pastą. Glinka skutecznie usuwa kamień nazębny, zapobiega krwawieniu dziąseł. Ma właściwości wybielające i bakteriobójcze. Niweluje nieprzyjemny zapach z ust.
Dodaj komentarz