Każda kobieta chce wyglądać pięknie i młodo. Do tego niezbędna jest prawidłowa pielęgnacja, która polega na stosowaniu kosmetyków nawilżających i antyoksydacyjnych. Takie produkty pomogą ci zachować poprawny owal twarzy, napiętą cerę i jędrną skórę. Sprawdź, co jeszcze zrobić, żeby twoja buzia cały czas wyglądała na młodą i zadbaną.
Czemu owal twarzy się zmienia?
Owal twarzy się zmienia, bo w różnych częściach twarzy dochodzi do utraty tkanki tłuszczowej. Najbardziej widoczne jest to w okolicy policzków (pojawiają się tzw. chomiki lub opadające policzki). Najbardziej pożądany kształt twarzy utrzymuje się u osób, które mają rozbudowaną żuchwę i silnie zarysowane kości policzkowe. Przeważnie utrzymuje się to do około 40 roku życia. Utrata owalu twarzy jest jednak widoczna u osób nieco młodszych. Czym jest to spowodowane? Przyczyną może być utrata lub brak tkanki tłuszczowej w okolicy okołooczodołowej i bruksizm (mimowolne zaciskanie szczęk, napinanie mięśni żuchwy i zgrzytanie zębami). Przypadłość tę można maskować przez wstrzyknięcie botoksu do odpowiednich miejsc twarzy.
Czy masz młody owal twarzy?
Możesz łatwo to określić. Wystarczy, że zbadasz kształt swojej żuchwy. Jeżeli wyczuwasz kąt żuchwy i kości jarzmowe, to bardzo dobrze. Owal twojej twarzy jest prawidłowy i z pewnością utrzyma się przez długi czas. Musisz wiedzieć, że te dwie kości są najważniejsze, jeśli chodzi o podtrzymanie ścięgien, mięśni, tkanki tłuszczowej i skóry.
Gdzie podawać botoks lub kwas hialuronowy, by poprawić owal twarzy?
Jeżeli masz opadające policzki, to najprostszym rozwiązaniem będzie „zebranie” ich od kości jarzmowych po kąt żuchwy i naciągnięcie w kierunku uszu. Wstrzyknięcie substancji wypełniającej w tzw. chomiki dałoby nienaturalny efekt szerokiej brody. Warto też wiedzieć, że kwas hialuronowy podaje się do konkretnych punktów zlokalizowanych na twarzy. Może temu towarzyszyć fizyczne naciąganie skóry w określonych kierunkach.
Zabiegi poprawiające owal twarz w gabinecie kosmetycznym
Nici liftingujące
Ten zabieg z dziedziny medycyny estetycznej polega na zaaplikowaniu specjalnych nici, które dzięki haczykom podnoszą owal twarzy. Stosuje się dwa rodzaje nici liftingujących: samowchłaniające się (nici hialuronowe, które wystarczają od 12 do 18 miesięcy) oraz stałe (bardziej inwazyjne, po ich użyciu istnieje ryzyko powikłań). Zastosowanie tej metody natychmiast daje efekty. Tzw. chomiki zostają zredukowane, zmarszczki nosowo wargowe spłycone, a policzki podniesione. Po zabiegu należy spożywać duże ilości wody i unikać wysokich temperatur.
Ultradźwięki
Zabieg pochodzi z zakresu termoliftingu i polega na podgrzewaniu tkanek skórnych na różnych głębokościach. Pierwszym etapem ultradźwięków jest napięcie włókien kolagenowych oraz wytworzenie w ich miejsce nowych. Kolejny etap polega na obkurczeniu komórek tłuszczowych znajdujących się w skórze. Efekty? Skóra jest gładka, napięta i ujędrniona, a wszelkie oznaki starzenia zostają zniwelowane.
Zastrzyki z peptydami
Peptydy to związki chemiczne, które są zbudowane w aminokwasów. Ich rolą w naszym organizmie jest między innymi: pobudzenie fibroblastów do produkcji włókien kolagenowych, spłycenie zmarszczek, rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za tworzenie się zmarszczek mimicznych lub transport odżywczych składników zawartych w stosowanych przez nas kosmetykach.
Laser frakcyjny
To jedna z najskuteczniejszych metod na modelowanie twarzy. Laser służy do głębokiego złuszczania naskórka, wypełniania blizn i rozjaśniania przebarwień. Jego działanie polega na wytworzeniu w skórze dużej ilości mikrouszkodzeń, bez naruszenia struktury naskórka. W ten sposób wytwarzają się nowe włókna kolagenowe, a napięcie tkanek jest o wiele lepsze.
Zabiegi poprawiające owal twarzy w domu
Najlepsze zabiegi poprawiające owal twarzy, które możesz zrobić sama w domu, to:
- wygładzanie skóry za pomocą peelingów – dzięki nim twarz będzie jędrna, a skóra zyska jednolity i promienny koloryt. Do przygotowania domowego peelingu można zastosować fusy z kawy, cukier lub sól z dodatkiem jogurtu naturalnego lub miodu;
- masaż – poprawia krążenie krwi, uelastycznia skórę, rozluźnia napięte mięśnie i relaksuje. Do masażu można zastosować nawilżające, ujędrniające i dotleniające kosmetyki, które zapewnią skórze miękkość i gładkość;
- gimnastyka twarzy – zapobiega starzeniu się skóry, opadaniu policzków i kącików ust, przeciwdziała tworzeniu się drugiego podbródka. Dobrym sposobem na jogę twarzy jest wypowiadanie samogłosek, uśmiechanie się i wysuwanie do przodu żuchwy. Aby osiągnąć zadowalające efekty, wystarczy poświęcić pięć minut na gimnastykę twarzy;
- ochrona przed słońcem – to najlepszy sposób na zapobieganie starzenia się skóry. Krem z filtrem UV zabezpieczy cerę przed przedwczesnymi zmarszczkami, przebarwieniami i oparzeniami. Bez tego kosmetyku skóra szybko stałaby się sucha, z licznymi bruzdami i podatna na fotostarzenie.
Dodaj komentarz