Modne, dodające blasku koloryzacje na 2023 rok

Autor: red. TOP TREND

Wielowymiarowy twilighting, a może słoneczne babylights? W 2023 roku królować będą świetliste, naturalne koloryzacje włosów, podkreślające naturalne piękno. Skusicie się?

Twilighting 

Jak sama nazwa wskazuje, koloryzacja ta inspirowana jest barwami pory zmierzchu. Technika twilighting jest połączeniem tradycyjnego baleyage oraz modnych babylights. Trójwymiarowy, lecz naturalny efekt tworzą niewidoczne na pierwszy rzut oka refleksy, 2-3 tony jaśniejsze od koloru bazowego. Dobrze, by wpadały w złotą tonację, dlatego polecane są głównie  brunetkom i szatynkom, gdyż to właśnie na ich włosach wielowymiarowy twilighting będzie najlepiej wyglądał. Połączenie modnych obecnie brązów ze złocistymi refleksami daje naturalny rezultat. Ta nowoczesna technika jest niezwykle wygodna i nie wymaga częstych wizyt u fryzjera. Świetnie sprawdzi się u tych, które chcą odświeżyć kolor, jednak bez drastycznych zmian.

Babylights

Pasemka babylights swoją nazwą nawiązują do cienkich kosmyków włosów, naturalnie rozjaśnianych słońcem. Efekt ten jest szczególnie widoczny latem u małych dzieci. Ta niezwykle subtelna i naturalna koloryzacja to strzał w dziesiątek dla tych, które chcą uzyskać efekt lekkich jak piórko włosów. Refleksy można robić na różnych wysokościach, grubościach i odcieniach. Cienkie pasemka tworzone na całych włosach, dodają fryzurze objętości i blasku. Powierzchnia włosów zdaje się odbijać światło. Wszystko to, dzięki pracy na 1-2 tonach, dobrze dobranych do naturalnego odcienia włosów. Babylights są jak promienie słońca “wplecionego” we włosy – idealne na lato.

Splashlight

Dzięki tej technice na środkowej części włosów uzyskuje się specyficzny połysk. Dedykowana jest włosom ciętym “na prosto” – bez cieniowania. Nadaje się do każdej długości pasm, jednak będzie najlepiej widoczna na średnich i długich włosach. Elegancki splashlight to świetny wybór dla posiadaczek włosów kręconych, na których efekt będzie bardziej naturalny niż na prostych. W rezultacie fryzura nabiera głębi, zdrowego blasku i wygląda jak u hollywoodzkich gwiazd kina.

Money piece

To nic innego jak rozjaśnione pasemka okalające twarz, które występują same lub w połączeniu z babylights czy baleyage. Technika money piece świetnie rozjaśnia cerę, podkreśla rysy twarzy i nadaje skórze subtelnego blasku. Pasma mogą występować w 2 wariantach: jako naturalne “rozjaśnione słońcem” kosmyki, lub pasma wyraźnie odróżniające się od reszty włosów. Money piece to idealna koloryzacja na lato, uwydatniająca opaleniznę. Jest prosta, szybka i nie wymaga poprawek u fryzjera.