Na czym polega przedłużanie rzęs? Metody

Autor: red. TOP TREND

metody przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs umożliwia względnie trwałe wydłużenie i pogrubienie naturalnych rzęs oraz zwalnia z obowiązku codziennego tuszowania rzęs lub doklejania sztucznych. Na czym polega przedłużanie rzęs oraz jakie są metody i cena zabiegu? Ile trwa przedłużanie rzęs, jakie daje efekty i jak dbać o przedłużone rzęsy? Dla kogo ten zabieg jest przeznaczony i jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia go?

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs ma na celu doklejenie pojedynczych rzęs sztucznych do rzęs naturalnych. Jest to o wiele bardziej skomplikowane niż doklejanie kępek rzęs lub pasków sztucznych rzęs (można je kupić w każdej drogerii wraz z klejem i doczepić samodzielnie w domu). Przedłużanie rzęs wymaga ostrożności, wprawy i przestrzegania zasad higieny, ponieważ zakłada manewrowanie metalowymi narzędziami, silnym klejem i drobnymi włoskami w bezpośrednim sąsiedztwie oczu. Z tego powodu przedłużanie rzęs to zabieg, który może przeprowadzić jedynie profesjonalna kosmetyczka.

Aby zminimalizować inwazyjność zabiegu, kosmetyczka przykleja każdą rzęsę nie u samej ich nasady, lecz milimetr niżej. To zmniejsza ryzyko podrażnienia oka i wywołania reakcji alergicznej na klej.

Przedłużanie rzęs – metody

Najpopularniejsze metody przedłużania rzęs to:

 • metoda 1 do 1 (1:1),
 • metoda 2 do 1 (2:1),
 • metoda 3 do 1 (3:1).

Równie dobrze można zastosować metodę 4 do 1 (4:1), 5 do 1 (5:1) itd. aż do 10 do 1 (10:1). Każda z nich polega na doklejaniu sztucznych rzęs do rzęs naturalnych. Wszystkie metody są równie trwałe, ale różni je efekt. Chociaż sposób przedłużania rzęs wybiera klientka, kosmetyczka może zaproponować inne, lepsze rozwiązanie; wystarczy, że przedtem przyjrzy się rzęsom oraz oceni ich gęstość, długość i ogólną kondycję. Wybór metody nie jest bez znaczenia, ponieważ przedłużanie rzęs nie tylko zagęszcza i wydłuża naturalne rzęsy, lecz także może optycznie powiększyć oczy.

 • Metoda 1 do 1 (inaczej 1:1) jest najczęściej wybierana ze względu na naturalny efekt i niską cenę. Polega na przyczepieniu jednej sztucznej rzęsy do każdej rzęsy naturalnej.
 • Metoda 2 do 1 (2:1) polega na przyklejeniu dwóch sztucznych rzęs do każdej rzęsy naturalnej. W ten sposób rzęsy są grubsze i wyrazistsze.
 • Metoda 3 do 1 (3:1) polega na przyklejeniu trzech sztucznych rzęs do każdej rzęsy naturalnej. Dzięki temu uzyskany efekt jest bardziej spektakularny.
 • Metody od 4 do 1 (4:1) do 10 do 1 (10:1) różnią się od pozostałych metod i od siebie nawzajem wyłącznie liczbą sztucznych rzęs przyklejanych do rzęs naturalnych.

Przy przedłużaniu rzęs metodą 1:1 stosuje się włoski syntetyczne, jedwabne lub naturalne, czyli pozyskiwane z futra norek syberyjskich. W metodach 2:1, 3:1 i kolejnych wykorzystuje się wyłącznie te ostatnie, ponieważ są najlżejsze i tym samym najmniej obciążają naturalne rzęsy.

Ile trwa przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs trwa od dwóch do trzech godzin w zależności od kondycji i gęstości naturalnych rzęs, wybranej metody oraz doświadczenia kosmetyczki. Jednak nie to jest najgorsze: kobieta, która poddaje się zabiegowi, przez cały ten czas musi leżeć nieruchomo z zamkniętymi oczami.

Przedłużanie rzęs – efekty

Efekt przedłużonych rzęs powinien utrzymywać się przez 3-4 tygodnie. O trwałości zabiegu decyduje kondycja rzęs i pielęgnacja stosowana po zabiegu. Ponieważ naturalne rzęsy codziennie wypadają i są zastępowane nowymi, aby wzmocnić efekt przedłużenia, należy regularnie je uzupełniać (to znaczy co najmniej raz w miesiącu).

Przedłużanie rzęs to zabieg trwały. Umiejętnie przeprowadzony pozwala rzęsom wytrzymać:

 • intensywny wysiłek,
 • pocenie się,
 • kąpiel w basenie lub morzu,
 • pobyt w saunie,
 • makijaż i demakijaż rzęs.

Mimo to lepiej unikać stosowania wodoodpornego tuszu do rzęs, który obciąża rzęsy. Ponadto trudno go zmyć, a intensywne pocieranie oczu może uszkodzić delikatne z natury rzęsy.

Przedłużanie rzęs – dla kogo?

Przedłużanie rzęs to zabieg, na który może zdecydować się każdy, kto uważa swoje naturalne rzęsy za niedostatecznie gęste i długie. Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzemy, efekt jest widoczny i trwały. Na zabieg decydują się zwłaszcza te kobiety, które intensywnie uprawiają sport lub chcą skrócić codzienny makijaż i demakijaż rzęs.

Przedłużanie rzęs – przeciwwskazania

Przeciwwskazanie do przeprowadzenia zabiegu stanowią bardzo wrażliwe oczy, choroby i podrażnienia oczu oraz alergia w okolicach oczu.

Jak dbać o przedłużone rzęsy?

Przedłużanie rzęs nie pogorszy kondycji naturalnych rzęs, jeżeli odpowiednio o nie zadbamy. Sztuczne rzęsy należy traktować jak samo naturalne, to znaczy codziennie je oczyszczać i w żadnym wypadku ich nie szorować. Najlepiej oczyszczać rzęsy za pomocą delikatnego mydła, żelu lub płynu micelarnego.

Przedłużanie rzęs – cena

Ze względu na swoją pracochłonność przedłużanie rzęs nie należy do zabiegów najtańszych. Jego cena zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja gabinetu, doświadczenie kosmetyczki oraz zastosowane metody i wykorzystane materiały. Przykładowo syntetyczne rzęsy doczepiane metodą 1:1 kosztują mniej niż rzęsy z futra norek doklejane metodą 3:1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *