Czy ciepło może odmładzać? Okazuje się, że tak. Gabinety kosmetyczne oferują dwa zabiegi, które wykorzystują wysoką temperaturę do poprawy kondycji skóry. Są to Termolifting RF i Thermolifting Zaffiro. Jakie są podobieństwa, a jakie różnice między nimi? Jakie efekty zapewniają?
Czym jest termolifting?
Termolifting to zabieg, w trakcie którego dochodzi do podgrzania głębokich warstw skóry do takiej temperatury, która wpływa na obkurczanie się włókien kolagenu. Obecnie można to osiągnąć za pomocą dwóch zabiegów: Termoliftingu RF i Thermoliftingu Zaffiro. Wykorzystana w nich technologia działa w nieco inny sposób, jednak efekty są porównywalne.
Na czym polega Thermolifting Zaffiro?
Thermolifting Zaffiro jest zabiegiem bezpiecznym, bezbolesnym i bezinwazyjnym. Jest bardzo popularny ze względu na minimalne skutki uboczne i natychmiastowe efekty, które utrzymują się nawet do dwóch lat po zabiegu. Zabieg polecany jest osobom z objawami starzenia się skóry, czyli utratą elastyczności, wiotkością i przesuszeniem. Przyda się także tym, którzy na wakacjach przesadzili ze słońcem. Według kosmetologów jeden zabieg powinno się wykonać pomiędzy 25 a 35 rokiem życia po to, żeby opóźnić proces osłabiania się włókien kolagenowych.
Thermolifting Zaffiro wykorzystuje promieniowanie IR, które nagrzewa skórę do 65ºC. Wysoka temperatura powoduje obkurczenie się i wzmocnienie włókien kolagenu i elastyny, co daje efekt napięcia i zagęszczenia skóry oraz wygładzenia zmarszczek. Rozpoczyna się proces aktywnej odbudowy i regeneracji skóry, który trwa około pół roku. Thermolifting Zaffiro wykonuje się na twarzy i szyi, a także na brzuchu, udach, ramionach, biuście i dłoniach.
Przebieg zabiegu Thermolifting Zaffiro?
Przed zabiegiem należy nawilżyć skórę za pomocą preparatów z witaminami A, C i E, żeby wzmocnić działanie i przedłużyć efekty termoliftingu. Thermolifting Zaffiro może być wykonywany na wszystkich rodzajach skóry, w tym na opalonej i naczynkowej. Pierwszym etapem zabiegu jest nałożenie chłodzącego żelu, który ułatwia prowadzenie głowicy. Ta najpierw schładza zewnętrzną warstwę skóry, a potem emituje promieniowanie IR, które podgrzewają głębsze warstwy. Podczas zabiegu odczuwa się ciepło, a na jego koniec aplikowana jest maska z witaminą C, która wspomaga syntezę kolagenu. Efektem ubocznym może być zaczerwienienie skóry; to na szczęście znika po kilku godzinach. Zazwyczaj wykonuje się cztery zabiegi przeprowadzane co dwa do czterech tygodni. Rezultat Thermoliftingu Zaffiro może utrzymać się nawet dwa lata.
Na czym polega Termolifting RF?
W termoliftingu RF również wykorzystuje się ciepło, jest ono jednak wywoływane za pomocą fal radiowych o częstotliwości od 300 kHz do 1MHz, które docierają do 2 cm w głąb skóry. Temperaturę, którą osiąga się podczas zabiegu, ma wysokość 45ºC. Zabieg może być wykonywany i na twarzy, i na innych częściach ciała.
Termolifting RF – przebieg
Głowica urządzenia, które stosuje się podczas zabiegu, ma funkcję chłodzącą, dzięki czemu wyrównuje odczucie ciepła. Na monitorze aparatury wyświetlana jest temperatura i głębokość fal, przez co osoba wykonująca zabieg ma kontrolę nad wszystkimi parametrami. Pacjenci, którzy mają wrażliwą skórę po zabiegu będą mieli rumień i obrzęk – te znikną po kilku godzinach. Termolfting RF trwa około 45 minut, a seria, która daje zadowalające efekty, powinna składać się z czterech powtórzeń.
Efekty i przeciwwskazania termoliftingu
Zarówno rezultaty Termoliftingu RF, jak i efekty Thermolftingu Zaffiro są bardzo podobne. Dzięki nim skóra jest napięta i ujędrniona; następuje także długotrwały efekt regeneracji. Skóra twarzy i szyi:
- jest bardziej elastyczna i napięta,
- ma większą gęstość,
- owal twarzy się poprawia,
- policzki i powieki są uniesione,
- worki pod oczami są mniejsze,
- skóra na szyi jest ujędrniona,
- zmarszczki są płytsze.
Termolifting można przeprowadzać również na innych partiach ciała. Dzięki takim zabiegom skóra na brzuchu po ciąży jest bardziej elastyczna, biust staje się pełniejszy, obwisła skóra na ramionach, kolanach i udach jest uelastyczniona, a gęstość skóry dłoni lepsza.
Niestety nie każdy może pozwolić sobie na zabieg termoliftingu. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości krwi, rozrusznik serca, choroby zakaźne, stany zapalne skóry, epilepsja, cukrzyca, nowotwory, choroby autmoimmunulogiczne, wypełniacze i botoks w miejscu zabiegu, metalowe implanty, ciąża i karmienie piersią.
Dodaj komentarz