4 zastosowania wsuwek do włosów, o których nie miałaś pojęcia

Autor: red. TOP TREND

Czy wiesz, że wsuwki do włosów są wszechstronne mogą mieć wiele zastosowań? Zebraliśmy 5 sztuczek które mogą być przydatne! Poznaj niezwykłe zastosowania zwykłej wsuwki do włosów.

Po co nam wsuwki do włosów?

Nie ma wątpliwości, że wsuwki są jednym z najczęściej używanych narzędzi stylistów włosów. Świetnie sprawdzają się, gdy chcesz pozbyć się włosów z twarzy i gdy potrzebujesz dodatkowego utrwalenia fryzury. Ale czy tylko do tego się nadają? Oto kilka sztuczek, których możesz użyć, aby jak najlepiej wykorzystać swoje wsuwki.

4 sztuczki ze spinkami do włosów, które warto znać

1. Dopasuj ich kolor… lakierem do paznokci

Większość z nas chce, aby wsuwki były jak najbardziej niewidoczne. Występują jednak tylko w kilku kolorach, przez co nie zawsze pasują do koloru włosów. Wskazówka polega na użyciu lakieru do paznokci, aby dostosować ich kolor do odcienia naszych włosów.
Jeśli trudno jest Ci znaleźć kolor, który jest całkowicie podobny do Twojego, możesz także pomalować wsuwkę matowym lakier do paznokci: dzięki temu lepiej wtapia się ona we włosy.

2. Użyj jako ozdobę

Jeśli nie przejmujesz się tym, że wsuwki są niewidoczne, możesz ich użyć jako ozdoby! Zdobądź spinki w kolorze kontrastującym z własnymi włosami i wyeksponuj je na włosach, tworząc oryginalną fryzurę. Obecnie modne są wsuwki o różnych kształtach i zdobieniach. Furorę robią wsuwki o kształcie nożyczek – są bardzo trendy już od kilku sezonów!

3. Spryskaj wsuwki lakierem do włosów

Dla większości ludzi celem używania wsuwek jest oczywiście utrzymanie włosów na miejscu, ale czasami spinki nie robią dokładnie tego, co powinny i wysuwają się z włosów w ciągu dnia.
Wskazówka, aby lepiej się trzymały, jest prosta! To spryskanie ich lakierem do włosów przed włożeniem ich do włosów. Wtedy mocniej utrzymują niesforne pasemka w ryzach.

4. Spraw, aby loki były trwałe przez cały dzień

Jeśli toczysz nieustanny bój o to, aby Twoje loki były bez zarzutu, możesz użyć wsuwek, aby uzyskać dodatkowe utrwalenie. Zakręć włosy za pomocą lokówki, a gdy zdejmiesz je ze szczypiec, możesz je dodatkowo zwinąć i przymocować wsuwkami do skóry głowy. Pozwala to na schłodzenie loków, co z kolei zapewnia dłuższą trwałość fryzury.