Krem pod oczy nie tylko pielęgnuje cienką i delikatną skórę pod oczami, lecz także nadaje spojrzeniu wyrazistości. Krem pod oczy ma za zadanie nawilżać, rozświetlać i liftingować skórę oraz zmniejszać opuchliznę. Z uwagi na obszar skóry, który pielęgnuje, jest bardzo łagodny, dlatego aby uzyskać oczekiwany efekt, należy stosować go systematycznie. Jak działa krem pod oczy, jaki powinien być jego skład i jak go stosować?
Jak działa krem pod oczy?
Krem pod oczy odżywia i nawilża skórę. To bardzo ważne, ponieważ gdy skóra traci wodę, automatycznie traci także elastyczność. Z tego powodu krem pod oczy powinien być intensywnie nawilżający.
Ponadto ten kosmetyk ma na celu napinanie, ujędrnianie i liftingowanie skóry. Jeżeli obserwujesz w okolicach oczu oznaki zwiotczenia, szukaj kremu pod oczy, który zapobiegnie tym procesom. Sprężysta i jędrna skóra, także pod oczami, to marzenie każdej kobiety.
Krem pod oczy zapobiega powstawaniu zmarszczek. Chociaż nie usunie tych już istniejących, może je wyraźnie spłycić. Ponadto rozjaśnia cienie wywołane zmęczeniem lub nieprawidłową dietą. Jeżeli cienie pod oczami są następstwem problemów zdrowotnych, takich jak kłopoty z sercem czy nerkami, należy zgłosić się do lekarza, ponieważ na nie krem pod oczy, chociaż jest kosmetykiem wszechstronnym, nie pomoże.
Krem pod oczy – skład
Krem pod oczy powinien być dobrany do rodzaju i wieku skóry, mimo że istnieje wiele kosmetyków uniwersalnych, które można stosować niezależnie od tego, czy ma się 20, czy 50 lat; potrzebne informacje znajdziemy na opakowaniu. Odmienne właściwości ma krem pod oczy na noc i na dzień. Podczas gdy formuła tego pierwszego jest bardziej skoncentrowana i bogatsza w składniki pielęgnacyjne, krem na dzień to produkt lżejszy, co między innymi ułatwia aplikację makijażu.
Zwykle krem pod oczy ma jeden lub dwa wiodące składniki, które decydują o jego właściwościach regenerujących, ujędrniających, odmładzających, przeciwzmarszczkowych, redukujących cienie lub nawilżających.
Najczęściej krem pod oczy zawiera witaminy A, C i E, które wymiatają wolne rodniki i regenerują błony komórkowe. Ponadto poprawiają wygląd skóry, odmładzają ją i ożywiają naskórek, a także wspomagają działanie innych substancji odżywczych.
Podczas gdy witamina A wspomaga proces regeneracji naskórka i opóźnia starzenie się skóry, w tym powstawanie zmarszczek, to witamina C niweluje efekt podkrążonych oczu i rozświetla skórę. Z kolei witamina E, zwana witaminą młodości, nawilża skórę oraz działa przeciwzapalnie i wzmacniająco.
Prowitamina B5 (D-panthenol) w skórze przekształca się w witaminę B5, która intensywnie ją nawilża i skutecznie łagodzi podrażnienia. Wyciągi z zielonej lub białej herbaty pomaga na zmęczone oczy. Dzięki zawartym w nich witaminom, solom mineralnym i antyoksydantom okłady z herbaty odświeżają i nawilżają oczy, zmniejszają opuchliznę i redukują zmęczenie.
Kwas hialuronowy ma zdolność łączenia włókien kolagenowych i wiązania cząsteczek wody. Ponadto działa liftingująco oraz ujędrnia, nawilża i odżywia skórę. Dodatkowo redukuje tak zwane kurze łapki. Z kolei kwas laktobionowy to nowej generacji kwas PHA, który w rewolucyjny sposób pobudza komórki do regeneracji.
Olej z wiesiołka zawiera kwasy omega-6, które wraz z kwasem hialuronowym tworzą na skórze ochronny film, a w efekcie ograniczają utratę wody i zatrzymują ją w naskórku. Z kolei olej sojowy, migdałowy, z orzechów makadamia i z awokado wzmacnia barierę lipidową skóry oraz regeneruje ją, odżywia i natłuszcza. Ponadto zawiera wszystkie witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, czyli A, D, E i K.
Masło shea regeneruje osłabiony naskórek i uelastycznia skórę, która w efekcie staje się delikatna. Z kolei kofeina ujędrnia zwiotczałe partie skóry wokół oczu, stymuluje mikrokrążenie i zmniejsza obrzęki pod oczami.
Ekstrakty z kory brzozy czy bławatka działają łagodząco i kojąco oraz niwelują obrzęki. Z kolei świetlik, który wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, uszczelnia naczynia krwionośne oczu, likwiduje obrzęki oraz łagodzi oznaki zmęczenia i stresu.
Ekstrakt z aksamitki to bogate źródło luteiny, która poprawia elastyczność, nawodnienie naskórka i w efekcie kondycję cery. Podobne działanie wykazuje ekstrakt z borówki czernicy, który uszczelnia oraz poprawia elastyczność i kondycję naczyń włosowatych.
Koenzym Q10 zwiększa natlenienie komórek, chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i wspomaga regenerację komórek. Ponadto wpływa dodatnio na uszkodzenia wywołane promieniowaniem UV. Z kolei kolagen, czyli naturalnie występujące w skórze białko młodości, wspomaga procesy odnowy skóry, czyli działa przeciwzmarszczkowo i wygładzająco.
Jak stosować krem pod oczy?
Aby krem pod oczy wykazywał działanie deklarowane przez producenta, należy aplikować go w odpowiedni sposób. Po pierwsze, nakładamy go na czystą twarz. Ponadto nie można go mocno wsmarowywać, ponieważ gdy rozciągamy skórę na wszystkie strony, przyspieszamy proces powstawania zmarszczek. Zamiast tego krem pod oczy należy delikatnie wklepać, począwszy od zewnętrznej strony skóry pod okiem, kończąc na jego kąciku. Kosmetyk można rozprowadzić na powiekach, pod warunkiem że ominiemy linię rzęs.
Dodaj komentarz