W dzisiejszym świecie bardzo ważny jest perfekcyjny i młody wygląd. Dlatego coraz więcej kobiet poddaje się zabiegom medycyny estetycznej. Najpopularniejszymi z nich są: botoks, mezoterapia, kwas hialuronowy, cosmelan, nici liftingujące. Na który z nich się zdecydujesz i który zapewni ci najlepsze efekty?
Co to jest medycyna estetyczna?
Medycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się poprawą życia i kondycji skóry u zdrowych ludzi. Obejmuje zabiegi, które mogą być wykonywane przez lekarzy mających odpowiednie wykształcenie i umiejętności. Podczas zabiegów stosuje się leki oraz wykonuje się zabiegi o mniejszym lub większym stopniu inwazyjności. Celem takich działań jest poprawa fizycznej atrakcyjności ludzi.
Medycyna estetyczna – efekty zabiegów
- ujędrnienie skóry i odmłodzenie niektórych części ciała,
- spłycenie lub wypełnienie zmarszczek,
- wypełnienie doliny łez,
- rozjaśnienie cieni pod oczami i przebarwień (lub całkowite ich usunięcie),
- usunięcie blizn pooperacyjnych i potrądzikowych,
- eliminacja rozstępów, cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej,
- modelowanie ust i kształtu twarzy,
- oczyszczenie porów skóry i zmniejszenie ich widoczności,
- redukcja nadpotliwości,
- usunięcie rumienia, tatuaży, znamion, brodawek,
- korekcja zgryzu i koloru uzębienia,
- leczenie objawów trądziku różowatego,
- leczenie bruksizmu,
- trwałe usunięcie owłosienia na ciele.
BOTOKS
Botoks inaczej nazywany jest toksyną botulinową lub jadem kiełbasianym. Jego zadaniem jest zablokowanie połączeń nerwowo-mięśniowych co powoduje rozluźnienie mięśni. W efekcie następuje wygładzenie zmarszczek mimicznych. Botoks jest używany do redukcji górnej części twarzy: poziomych zmarszczek na czole, kurzych łapek, lwich zmarszczek i zmarszczek palacza. Zabieg przeprowadzany bez znieczulenia polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości toksyny botulinowej w niedoskonałość na twarzy. Efekt utrzymuje się przez około cztery miesiące. Zaraz po jego zakończeniu na skórze może pojawić się mały siniak.
MEZOTERAPIA
Zabieg mezoterapii polega na pobraniu krwi od pacjenta, odwirowaniu jej w celu odseparowania płytek krwi i przeprowadzeniu serii nakłuć. Osocze dostarczane jest wprost do skóry właściwej, żeby pobudzić naturalne mechanizmy regeneracji skóry. Podczas zabiegu nie używa się znieczulenia, nie ma ryzyka wystąpienia podrażnień, a dla osiągnięcia zadowalających rezultatów wystarczy jedna wizyta w salonie medycyny estetycznej. Mezoterapia polecana jest osobom, które mają suchą, odwodnioną i zwiotczałą skórę lub niewielkie zmarszczki. Dzięki zabiegowi skóra jest odświeżona i ujędrniona, a zmarszczki spłycone.
KWAS HIALURONOWY
Kwas hialuronowy to substancja, która występuje w ludzkim organizmie oraz odpowiada za jędrność i sprężystość skóry. Wraz z upływem lat jego ilość zmniejsza się, a kondycja skóry się pogarsza. Aby poprawić jej wygląd, stosuje się zastrzyki z kwasem hialuronowym. Mogą być zastosowane w przypadku opadających kącików ust, poprawienia owalu twarzy, wypełnienia zmarszczek, nawilżenia i rozjaśnienia przebarwień na różnych częściach ciała. Przed zabiegiem podawane jest miejscowe znieczulenie, a efekty widoczne są od razu i utrzymują się przez wiele miesięcy. Na jakiś czas przed zabiegiem nie zaleca się przyjmowania aspiryny, która może rozrzedzić krew i wywołać siniaki.
COSMELAN
Zabieg ten poleca się osobom z przebarwieniami słonecznymi i hormonalnymi. Pomoże również w walce ze zmarszczkami, rozszerzonymi porami, nierównomiernym kolorytem cery i nadmiernym wydzielaniem sebum. Cosmelan składa się z dwóch etapów, w trakcie których lekarz nakłada substancję depigmentacyjną. Następnie aplikowana jest maska, którą pacjent zmywa w domu. Przez kilka kolejnych miesięcy pacjent w domu używa kremu podtrzymującego działanie maseczki. W trakcie kuracji obowiązkowe są wizyty kontrolne u lekarza. Całkowity efekt zabiegu widoczny jest po miesiącu.
NICI LIFTINGUJĄCE
Nici liftingujące wykonane są z kwasu glikolowego i polimlekowego, które wchłaniają się w skórę przez 18 miesięcy. Są wprowadzane przy miejscowym znieczuleniu, a ich zadaniem jest modelowanie i napinanie skóry. Za ich pomocą można poprawić owal twarzy, kształt łuków brwiowych oraz podnieść skórę policzków i czoła.
Dodaj komentarz