Jedna z trzech złotych zasad prawidłowego oczyszczania skóry głosi: zamień płatki kosmetyczne na jałowe gaziki. Czemu tak często powtarzają to specjaliści?
Liczy się nie tylko to, jakiego kosmetyku do demakijażu albo tonizowania skóry używamy. Równie istotne jest, czym nanosimy preparat na skórę. Niedopasowane akcesoria mogą spowodować podrażnienia, uczulenia lub zaczerwieniania. Szczególnie jeśli np. są barwione, perfumowane lub mają nierówną powierzchnię.
Czego najlepiej wobec tego używać do demakijażu? Tradycyjne waciki z powodzeniem można zastąpić jałowymi gazikami. Sprawdzają się lepiej z kilku powodów.
Miękkie i delikatne
Gaziki przeważnie wykonane są z delikatnych nitek bawełnianych. Mają różną gęstość, ale do pielęgnacji najlepiej nadają się te najpopularniejsze, 17-nitkowe o gęstym splocie. Ze względu na materiał i ich pierwotne przeznaczenie są bardzo delikatne i przyjemne dla skóry.
Skuteczne w oczyszczaniu
Najważniejsza zaleta gazików to fakt, że są bardzo chłonne. Ich nitkowana powierzchnia zaprojektowana jest w taki sposób, żeby absorbować jak najwięcej. Chłoną preparaty kosmetyczne, a także wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni skóry dużo skuteczniej niż płatki kosmetyczne.
Neutralne dla skóry
Jałowe gazy najczęściej wykorzystuje się do oczyszczania i opatrywania ran. Skoro więc wykorzystywane są nawet w zabiegach chirurgicznych tzn. nie zawierają w sobie żadnych substancji drażniących, są hipoalergiczne. Jałowe, czyli całkowicie neutralne dla naszej skóry. Idealnie dla każdego typu cery, ale szczególnie tej z trądzikiem lub podrażnionej.
Lekko peelingujące
O ile nierówna powierzchnia płatka kosmetycznego może podrażnić delikatną skórę, o tyle bawełniany gazik zapewni jej delikatny peeling mechaniczny. To produkt produkt bardzo delikatny dla skóry, ale jednocześnie złuszcza skórę.
Bardzo trwałe
Płatki kosmetyczne mają tendencję do rwania się, mechacenia i rozdzielania np. w trakcie demakijażu. Oczywiście zależy od rodzaju płatka i marki, nie mniej jednak jałowe gazy są zdecydowanie trwalsze. Łatwo się nimi operuje i zapewniają duży komfort użycia. Nie pozostawiają meszków na skórze, a do tego są biodegradowalne.
Dodaj komentarz