Mikrodermabrazja w domu? Poznaj genialny pyłek: korund kosmetyczny

Autor: red. TOP TREND

jak działa korund kosmetyczny?

Kobiety twierdzą, że efekt po wykonaniu peelingu korundem kosmetycznym jest podobny do tego, jaki daje przeprowadzony w salonie kosmetycznym zabieg mikrodermabrazji. Czy to możliwe? Czym jest i jak działa korund kosmetyczny? Czy jest tak skuteczny, jak profesjonalna mikrodermabrazja? Sprawdź, jakie korzyści dla cery ma drobny pyłek, którym zachwycają się kobiety na całym świecie.

Korund kosmetyczny – co to jest?

Korund kosmetyczny to naturalny produkt, czyli kryształki zmikronizowanego tlenku glinu. Ma on piękny, niebieski odcień. Jego szlachetnymi odmianami są: rubin (czerwona odmiana) oraz niebieska odmiana szafiru i ametystu. Do zabiegów kosmetycznych używa się miałkiej wersji korundu. Drobinki są tak małe, że przypominają pył. Niech Cię jednak nie zwiedzie ta delikatna na pozór forma: okazuje się, że miałki pyłek jest bardzo ostry, i to do tego stopnia, że może uszkodzić wrażliwą skórę twarzy, a nawet umywalkę, dlatego po zabiegu pozostałości koniecznie zmyj dokładnie z twarzy i armatury łazienkowej.

Korund kosmetyczny wdł INCI: Alumina  

Korund kosmetyczny – na co pomaga?

  • trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy);
  • blizny zanikowe i przerosłe oraz potrądzikowe;
  • zaburzenia pigmentacyjne: plamy starcze i posłoneczne;
  • łojotok, rozszerzone pory;
  • przebarwienia i odbarwienia;
  • zaskórniki, prosaki, wągry;
  • rogowacenie przymieszkowe;
  • szorstki, zrogowaciały, popękany naskórek;
  • rozstępy i blizny;
  • ogólna wiotkość skóry;
  • cellulit;
  • zmarszczki.

Korund kosmetyczny – jak działa?

Korund działa tak, jak peeling wykonywany w profesjonalnym salonie: usuwa nadmierną warstwę rogową naskórka, wygładza i uelastycznia skórę. Działa silniej niż inne domowe peelingi, a regularnie i umiejętnie stosowany przynosi takie efekty, jak zabieg mikrodermabrazji.

Korund odblokowuje ujścia gruczołów łojowych skóry, redukuje zaskórniki, stymuluje odnowę komórkową i działa przeciwstarzeniowo, opóźniając pojawienie się zmarszczek, zapobiegając wiotczeniu skóry. Pozostawia cerę bardziej miękką, nawilżoną, dokładnie oczyszczoną i jaśniejszą. Sprawia, że aktywne składniki z kremów lepiej się wchłaniają i działają skuteczniej na skórę.

Korund kosmetyczny – jak stosować?

Korund najlepiej stosować z łagodną bazą, która ułatwia jego rozprowadzenie na skórze, czyli z żelem pod prysznic (w przypadku peelingu ciała), kwasem hialuronowym, żelem aloesowym lub z ulubionym olejem w proporcjach 1:6 (jedna część korundu na 6 części kwasu hialuronowego, żelu, oleju).

Mieszankę dokładnie wmasowuje się w skórę twarzy lub ciała. Peeling z kordunem należy wykonywać powolnymi, okrężnymi ruchami, uważając, by nie trzeć skóry za mocno. Po 2-3 minutach dokładnie spłukujemy korundową mieszankę i możemy przejść do ulubionych zabiegów kosmetycznych.

Korund kosmetyczny – opinie

Korund zbiera doskonałe opinie jako peeling. Obecnie wiele firm kosmetycznych dodaje go do swoich peelingów – najczęściej są to wytwórcy naturalnych kosmetyków. Korund kosmetyczny zbiera dobre opinie również wśród osób z wrażliwą skórą – przy delikatnym stosowaniu i w niewielkich ilościach nie podrażnia on skóry, lecz doskonale ją oczyszcza i  pobudza do odnowy. Korund jest określany jako doskonały, profesjonalny peeling za niską cenę.

Korund kosmetyczny – cena

To, co bardzo przyciąga i uatrakcyjnia proszek z niebieskiego kamienia, jest jego cena – korund kosmetyczny bywa 10 razy tańszy niż mikrodermabrazja, a zakupiony proszek wystarczy na więcej niż jeden zabieg. Zdecydowanie warto wypróbować kordun w pielęgnacji skóry – może się okazać, że to właśnie on przyczyni się do regeneracji i poprawy stanu Twojej skóry.

Korund kosmetyczny – przeciwwskazania

Peeling z korundu kosmetycznego, ze względu na jego wyjątkową ostrosć i moc ścierania, nie jest niestety dla każdego. Jeśli na Twojej skórze występują rany, silna odmiana trądziku lub zakażenia – zrezygnuj z zabiegu. Przeciwwskazaniem dla stosowania korundu kosmetycznego jest także bardzo wrażliwa i zaczerwieniona skóra naczynkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *