Perfumy niszowe. Zapachy, których nie znajdziesz w drogerii

Autor: red. TOP TREND

Kategoria “niszowe perfumy” budzi skrajne emocje – ciekawość, ekscytację albo wręcz przeciwnie niesmak. To zapachy, które pokochają osoby wymagające. Perfumy niszowe podkreślają bowiem indywidualizm. Co to właściwie oznacza?

Świat perfum zmienił się znacząco w ostatnich dziesięcioleciach. Dawniej kwiatowe zapachy były zarezerwowane tylko dla kobiet, a wyłącznie mężczyźni mogli pachnieć kadzidłem lub wyrazistą paczulą. Dziś nikt nie stawia już takich ograniczeń, a coraz więcej marek proponuje uniwersalne zapachy unisex. To prawdziwa rewolucja w świecie perfum. Odkryj świat niszowych perfum i zapachów, których nie znajdziesz w drogerii.

Perfumy niszowe. Co to takiego?

Wśród tysięcy perfum dostępnych na rynku są też takie, które znacząco różnią się od tych najpopularniejszych zapachów. Nie są to standardowe kompozycje popularnych nut, ale mieszanki zindywidualizowane, na bazie składników uniwersalnych. Takie, które pachną inaczej w zależności od osoby.

Są stworzone z myślą o podkreślaniu naszego charakteru i indywidualizmu, a nie zamykaniu nas w ramach kilku określonych zapachów. Nie każdy musi pachnieć tak samo, a perfumy powinny być odzwierciedleniem naszej osobowości. Podczas gdy większe marki o tym zapominają, perfumy niszowe mają się świetnie i są czymś na kształt naszego zapachowego podpisu.

Dwie rzeczy, które warto wiedzieć o perfumach niszowych:

  • są dopasowane do osobowości, a nie do płci;
  • są niepowtarzalne i spersonalizowane.

Uniwersalne zapachy dla niej i dla niego

W ofercie największych graczy w branży perfumiarskiej znajdziemy osobne kategorie zapachów dla niej (kobiecych i delikatnych) i dla niego (mocnych i męskich). Czy możemy jednak używać tych samych zapachów?

Marki niszowe udowadniają, że istnieje coś takiego jak uniwersalne perfumy. Możemy dzielić jedną kompozycję zapachową, a mimo tego każde z nas będzie pachniało inaczej. To możliwe, ponieważ te same mieszanki mogą pachnieć zupełnie inaczej na różnych skórach – wpływ na to mają nasze hormony, ogólny stan organizmu i nasz indywidualny, naturalny zapach.

Indywidualnie dopasowane perfumy

Perfumy niszowe mają też jeszcze jedną przewagę. Nie są to konkretne kompozycje, które możemy wybrać spośród kilkunastu zaproponowanych przez markę, ale zapachy tworzone dla nas. To mieszanki takich nut zapachowych, które pasują do naszego charakteru, stylu życia i podkreślają nasz indywidualizm, zamiast ukrywać nas w tłumie.

Perfumy niszowe nie maskują, ale podkreślają naszą osobę. Możemy je skomponować samodzielnie na bazie esencji dostępnych u danego producenta. Możemy też zdać się na profesjonalistów, którzy odpowiedni zapach stworzą specjalnie dla nas.

Ile kosztują niszowe perfumy?

Skoro są dopasowane do nas, spersonalizowane i tak świetnie podkreślają naszą osobowość, to pewnie cena niszowych perfum jest wysoka. To niestety prawda i najczęstszy powód, dla którego wybieramy jednak zwykłe zapachy z drogerii. Dlaczego niszowe perfumy są drogie?

Cena perfum niszowych nie bierze się z powietrza. Są tworzone w niewielkich manufakturach i każda kompozycja zapachowa okupiona jest wieloma godzinami pracy. Najczęściej niszowe kompozycje zapachowe tworzone są w pojedynczych egzemplarzach lub w niewielkich limitowanych edycjach. Do ich stworzenia wybierane są naprawdę najwyższej jakości składniki, rzadko spotykane, których zdobycie wymaga poświęcenia. Na koniec warto wspomnieć jeszcze, że niszowe perfumy tworzone są przez najbardziej znane osoby w świecie perfumiarstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *