To jedna z metod skutecznego usuwania niechcianego owłosienia. Przez jednych jest uważana za najlepszą, natomiast inni wolą tradycyjną maszynkę. Sprawdź, jak depilacja woskiem wygląda w praktyce i czy zapewni ci wymarzone rezultaty w postaci gładkiego ciała i miękkiej skóry.
Jak przebiega depilacja woskiem?
Na początku kosmetyczka przeprowadza z klientką krótki wywiad, podczas którego musi wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Następnie skóra, która ma zostać poddana depilacji woskiem, jest dezynfekowana. Dopiero po takim przygotowaniu można usunąć niechciane owłosienie. Na skórę nakładany jest wosk niewielkimi partiami wraz z kierunkiem wzrostu włosa. Potem na wosk nakłada się bawełniany lub flizelinowy materiał. Kosmetyczka delikatnie dociska go do skóry, a następnie szybkim i zdecydowanym ruchem zrywa go w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosa. Na zakończenie depilacji na skórę aplikowany jest kosmetyk nawilżający, kojący i usuwający pozostałości wosku o konsystencji żelu lub oliwki. Podrażnienie po zabiegu w postaci czerwonej skóry znika już po jednym dniu.
Co jeszcze należy wiedzieć o depilacji woskiem? Można ją przeprowadzić na każdej części ciała. Najczęściej zabiegowi poddawane są: górna warga, pachy, bikini, nogi, ręce i łuk brwiowy. Co ciekawe nie ma ograniczeń wiekowych co do depilacji woskiem. Na zabieg decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Efekty utrzymują się od trzech do pięciu tygodni, ponieważ włoski wyrywane są wraz z cebulkami.
Depilacja woskiem – przeciwwskazania
Przeciwwskazaniami, które uniemożliwiają ci poddanie się depilacji woskiem, są:
- rozszerzone naczynia krwionośne,
- żylaki, obrzęki, zapalenie żył,
- otwarte rany,
- mocno opalona skóra,
- zapalenie mieszków włosowych,
- reakcje alergiczne na wosk,
- zbyt krótkie włosy,
- stany zapalne i ropne skóry,
- łuszczyca,
- epilepsja,
- zaawansowana ciąża.
Depilacja woskiem – co warto wiedzieć?
Bardzo ważna jest pielęgnacja skóry przed depilacją woskiem i po niej. Wypeelingowana i nawilżona skóra lepiej zniesie zabieg, a efekty będą trwalsze. Systematyczne wykonywanie zabiegu przyzwyczai skórę i spowolni odrost włosków. Przed zabiegiem nie wolno stosować tłustych kosmetyków, które utrudniają nakładanie wosku i uniemożliwiają depilację. Bardzo ważna jest ochrona przeciwsłoneczna wydepilowanej skóry. Depilację woskiem najlepiej jest wykonywać w profesjonalnych salonach kosmetycznych – zapewni to nam bezpieczeństwo i wysoki poziom usługi.
Depilacja woskiem w domu
Jeżeli nie chcesz iść do gabinetu kosmetycznego, a masz wiedzę i umiejętności, żeby zrobić depilację woskiem w domu, to czemu nie. Pamiętaj jednak o kilku ważnych zasadach. Przed zabiegiem odtłuść skórę, zrób peeling i nie nakładaj kosmetyków o gęstej i tłustej formule. Skóra po depilacji woskiem może być podrażniona, dlatego konieczne jest zastosowanie balsamu z aloesem lub innym łagodzącym składnikiem. Zabieg należy powtarzać co trzy lub cztery tygodnie – tyle też utrzyma się efekt depilacji. Jeżeli będziesz regularnie wykonywała zabiegi, to włoski będą odrastały jaśniejsze i cieńsze, co przedłuży wygląd gładkich nóg i miękkiej skóry.
Depilacja woskiem – najczęściej popełniane błędy
Najczęstszym błędem popełnianym podczas depilacji jest nałożenie wosku bez sprawdzenia temperatury i w konsekwencji doznanie oparzeń. Zdarza się również, że wosk jest zaaplikowany nieprawidłowo – nie pokrywa wszystkich włosów lub robi to niedokładnie. Skutek? Część niechcianego owłosienia pozostanie na skórze i będzie wyglądała nieestetycznie. Warto też wiedzieć, że nałożenie zbyt dużej ilości wosku może prowadzić do uszkodzenia naskórka i powstania przebarwień.
Dodaj komentarz