Dip dye hair, czyli koloryzacja dla odważnych. Skusisz się?

Autor: red. TOP TREND

Marzą ci się niebieskie włosy, ale czujesz, że nie masz na tyle odwagi, żeby się przefarbować? Wypróbuj koloryzację dip dye hair, czyli farbowanie na odważny kolor tylko końcówek włosów. Sprawdź, dlaczego to rozwiązanie cieszy się tak dużą popularnością.

Są takie dni, kiedy patrzymy na swoje włosy ze znudzeniem i mamy ochotę na zmiany. I wcale nie chodzi o delikatne podcięcie końcówek, ale o wyrazistą zmianę, dzięki której wniesiemy trochę świeżości do swojego wyglądu – np. zmianę koloru włosów na nietypowy róż, błękit lub zieleń. Co zrobić, żeby nie musieć farbować całych włosów, a nadać swojej fryzurze odważny akcent kolorystyczny? Odpowiedzią jest właśnie dip dye hair.

Dip dye hair – koloryzacja włosów dla odważnych

Z reguły, gdy chcemy zmienić kolor włosów, chodzi o delikatne rozjaśnienie, przyciemnienie lub rozświetlenie. Rzadko kiedy decydujemy się na inny kolor niż blond, brąz lub rudość. Dlatego właśnie dip dye hair to odważna koloryzacja – nie chodzi w niej tylko o delikatną zmianę, ale bardzo wyrazistą, kontrastującą koloryzację w odcieniu, którego raczej nie wybieramy na co dzień (takim jak np. czerwień, zieleń lub fiolet).

To bardzo odważny trend w koloryzacji włosów, na który decydują się tylko te panie, które są pewne zmian i chcą wprowadzić do swojego wyglądu nieco szaleństwa. To opcja idealna dla nastolatek, które właśnie takich kolorem chcą wyróżnić się z tłumu i podkreślić swój charakter.

Na czym polega koloryzacja w trendzie dip dye hair?

Dip dye hair to nic innego jak bardzo bardzo wyrazista i kontrastowa koloryzacja tylko części włosów: od połowy ich długości w dół lub tylko końcówek. Opcji jest wiele, bo możemy wybrać różne kolory (od delikatnego różu, pomarańczu i mięty, przed wyrazistą czerwień, zieleń i błękit, aż po neonowe odcienie tych wszystkich kolorów). Możliwe są też różne metody koloryzacji (mocne odcięcie koloru na końcówkach lub gładkie przejścia kolorów jak np. w soft ombre).

Jeśli tylko masz odwagę i chcesz coś zmienić w swoim wyglądzie, koloryzacja w stylu dip dye hair to dobre rozwiązanie – warto ją jednak wykonać w salonie fryzjerskim, bo dobry efekt da tylko na odpowiednio przygotowanych włosach i za pomocą dobrych produktów do koloryzacji.

Zalety koloryzacji dip dye hair

  • Możesz odmienić swoją fryzurę akcentem kolorystycznym.
  • Wyróżnisz się bez przesadzonego i zbyt rzucającego się w oczy efektu.
  • Jeśli efekt ci się nie spodoba, końcówki możesz obciąć w każdej chwili.
  • Taka koloryzacja jest prostsza niż zmiana koloru całych włosów.
  • Kolorowe końcówki dodają fryzurze świeżości i odmładzają.
  • To idealna koloryzacja włosów na festiwal lub imprezę w plenerze.

Jak to zrobić? Dip dye hair krok po kroku

Jeśli chcesz uzyskać efekt dip dye hair, możesz zrobić to na dwa sposoby – udając się do fryzjera lub wykonując koloryzację w domu. Warto jednak wiedzieć, że farbowanie włosów w domu wymaga odpowiednich umiejętności i produktów, dzięki którym zrobimy to poprawnie i nie zniszczymy włosów. Czasami lepsza jest profesjonalna koloryzacja w salonie fryzjerskim. Zwłaszcza że dip dye hair to tylko pozornie łatwy do odwzorowania trend.

Warto pamiętać, że:

  • jeśli mamy jasne włosy, właściwie każdy kolor z palety tych „odważnych” (zieleń, błękit, róż, fiolet) będzie wyglądał na nich dobrze i będzie wyrazisty już po nałożeniu jednej warstwy delikatnej farby;
  • jeśli jednak mamy ciemne włosy, koloryzacja w stylu dip dye hair będzie wymagała wcześniejszego rozjaśnienia końcówek, aby kolorowy barwnik był wyrazisty i stworzył kontrast np. z brązowymi włosami.

Podsumowanie. Czy to koloryzacja dla każdego?

Dip dye hair to niebanalna koloryzacja. Propozycja interesująca dla każdego, kto chce zmienić coś w swoim wyglądzie i wprowadzić do niego nieco ekstrawagancji. Czy zawsze to dobry wybór?

Żeby jednak w ogóle myśleć o dip dye hair, musimy mieć długie włosy. Przy krótkiej fryzurze nie ma mowy o tym, żeby uzyskać efekt końcówek, które wyraźnie odcinają się od reszty włosów i tworzą ich ozdobę. Do tego przydadzą się zdrowe włosy bez rozdwojonych końcówek, bo koloryzacja dip dye hair z pewnością nie będzie wyglądała dobrze, gdy zastosujemy ją na zniszczonych, łamliwych, rozdwajających się włosach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *