Domowe sposoby na zżółknięte paznokcie

Autor: red. TOP TREND

Czy wiesz, że problem zżółkniętych paznokci możesz zniwelować we własnym domu? I to za pomocą produktów, które masz pod ręką. Żółte paznokcie to przede wszystkim wynik stosowania lakieru do paznokci, choć mogą być też objawem choroby. Poznaj top 5 sposobów na żółte paznokcie.

Sposoby DIY na żółte paznokcie oparte są na jedynie trzech, wybielających produktach, czyli: cytrynie, occie i sodzie oczyszczonej. Stosowały je nasze babcie i prababcie. Sprawdź ich zastosowania i raz na zawsze pozbądź się problemu.

Przyczyny żółtych paznokci:

  • malowanie paznokci kolorowymi lakierem, zwłaszcza czerwonym i czarnym, bez uprzedniego nałożenia lakieru bazowego; barwniki z lakieru przenikają w płytkę paznokcia,
  • przyjmowanie niektórych leków i witamin,
  • żółtaczka typu A i B,
  • łuszczyca,
  • grzybica paznokci,
  • palenie papierosów.

Cytryna na zżółknięte paznokcie

Ma właściwości wybielające, dlatego jest chętnie stosowana we wszelkiego rodzaju środkach czyszczących. Ma przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne właściwości, które sprawdzają się także w usuwaniu przebarwień.

Cytryna na żółte paznokcie:

pocieraj płytkę paznokcia skórką cytryny przez 15 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Zanurz paznokcie w soku cytrynowym na 15 minut i pocieraj je w tym czasie miękką szczoteczką; umyj paznokcie ciepłą wodą i nałóż krem nawilżający.

Paznokcie odzyskają naturalny połysk bez żółtego odcienia.

Ocet na zżółknięte paznokcie

Kwas octowy skutecznie zwalcza grzyby i bakterie, ujednolica koloryt i przyspiesza wzrost paznokci. Sprawdza się także w leczeniu grzybicy stóp. Możesz użyć zwykłego, białego octu lub octu jabłkowego.

Ocet na żółte paznokcie:

zmieszaj ocet z ciepłą wodą w stosunku 50:50, zanurz paznokcie z przebarwieniami i delikatnie masuj; osusz paznokcie ręcznikiem i nie spłukuj.

Czynność powtarzaj dwa razy w tygodniu, a szybko zauważysz efekty.

Soda oczyszczona na zżółknięte paznokcie

Soda oczyszczona to wybielacz, który ma mnóstwo zastosowań. Działa złuszczająco na skórę i likwiduje przebarwienia.

Soda na żółte paznokcie:

zmieszaj łyżkę oliwy z sodą i sokiem z cytryny, tak aby powstała gęsta pasta; wetrzyj ją w paznokcie i pozostaw na 10 minut, po czym spłucz ciepłą wodą.

Stosuj zabieg dwa razy w tygodniu. Najlepsze rezultaty osiągniesz, mieszając wszystkie składniki z oliwą z oliwek.

zmieszaj sodę, ocet i cytrynę z oliwą z oliwek do uzyskania pasty, nałóż na paznokcie miękką szczoteczką i delikatnie masuj, a po 20 minutach spłucz wodą; po zakończeniu czynności nałóż krem nawilżający.