Efekt maskne – 5 kroków jak dbać o cerę pod maską ochronną

Autor: red. TOP TREND

Czy masz wypryski od noszenia maski ochronnej? To zjawisko dotyka ponad połowę ludzkości. Dostało już nawet swoją nazwę, czyli maskne (połączenie angielskich słów mask oraz acne). Dowiedz się, jak dbać o skórę pod maseczką.

1. Oczyszczaj jeszcze dokładniej!

Czy słyszałaś o podwójnym oczyszczaniu twarzy? Zabieg polega na oczyszczaniu twarzy w dwóch etapach. Krok pierwszy, to tzw. OCM, czyli oczyszczanie twarzy olejami. Czy wiesz, ze to właśnie olejki najlepiej usuwają ze skóry makijaż, w tym ciężkie kosmetyki o oleistych formułach? DodakowoDodatkowo pomogą ci pozbyć się nadmiaru sebum i wyrównają warstwę lipidów na skórze, a zatem zapobiegną przesuszeniu. Mieszankę do OCM możesz kupić, lub wykonać samodzielnie. Nakładaj olejki na buzię i masuj twarz, zmywając je za pomocą wilgotnej, muślinowej ściereczki. Powtarzaj czynność, dopóki ściereczka b=nie będzie całkiem czysta. Następnie umyj twarz pianką lub delikatnym żelem – pomoze ci pozbyć się cząstek olejków, które na tym etapie juz nie są potrzebne. tak oczyszczona i nawilżona skóra ma odpowiedni mikrobiom i rzadziej przydarzają się jej stany zapalne. Pamiętaj, by po oczyszczaniu zastosować tonik, który równoważy pH.

2. Włącz do pielęgnacji peeling enzymatyczy

Czy próbowałaś już peelingu enzymatycznego? Bije on an głowę tradycyjne, ziarniste peelingi, zwłaszcza jeśli na twojej twarzy widnieją krostki. peeling enzymatyczny nie wymaga pocierania, wiec nie roznosi krostek i bakterii po całej twarzy. Stosuj go regularnie raz w tygodniu, a w razie konieczności nawet co 3 dni. Szybko zobaczysz, ze maskne nie nasila się juz w takim stopniu.

3. Włącz do pielęgnacji kwasy złuszczające

Kwasy złuszczające naskórek robią furorę w Internecie. Do tej pory były zarezerwowane wyłącznie dla salonów kosmetycznych i oczywiście te silne, zaawansowane kuracje lepiej robić pod okiem specjalisty, Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś włączyła do codziennej pielęgnacji cery delikatne kosmetyki o działaniu złuszczającym. Może to być np. tonik do twarzy (ulubieńcem vlogerek i blogerek jest tonik Pixie), albo serum z odpowiednio dobranymi dla twojej cery kwasami, które dzień po dniu odnawiają naskórek i pomagają zażegnać problem maskne.

4. Miej na podorędziu dobry żel punktowy na krosty

Gdy już nic nie pomaga, a maskne bywa wyjątkowo uporczywy, potraktuj krostki żelem lub kremem antybakteryjnym, który pomoże zwalczyć niechciane wykwity skórne. Pamiętaj, aby żel punktowy nie tylko zwalczał, ale i koił oraz nawilżał naskórek. Zbyt mocny kosmetyk może prowadzić do powstawania przebarwień czyli tzw plam potrądzikowych. Wypróbuj żel punktowy Avon, Isana lub Garnier.

5. Dbaj o higienę maski

To naprawdę ważne! Nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale i właśnie higieny. Zbyt długo noszona maseczka powoduje gromadzenie sie na niej bakterii, które mają idealne (ciepłe i wilgotne) środowisko, sprzyjające namnażaniu się i tym samym przenoszą się bezpośrednio na skórę, najczęściej na linii żuchwy i brodę, gdyż tam maska najbardziej styka sie ze skórą. Zmieniaj maseczkę co kilka godzin i dbaj o to, by była sucha i czysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *