Hydrolat cytrynowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Autor: red. TOP TREND

hydrolat cytrynowy

Do pielęgnacji twarzy często stosuje się hydrolaty, czyli wody roślinne. Wprawdzie bardziej popularne są wody kwiatowe, ale te z cytrusów również mają sprawdzone właściwości. Jak działają, jak stosować i co zawierają hydrolaty cytrynowe?

Co to jest hydrolat cytrynowy?

Hydrolat cytrynowy to uniwersalny kosmetyków. Może być stosowany do każdego rodzaju cery, począwszy od skóry tłustej i trądzikowej, przez skórę wrażliwą. Co więcej dobrze sprawdzi się także jako samodzielny produkt do pielęgnacji lub jako dodatek do twoich kosmetyków.

Cytrynowy hydrolat ma następujące właściwości:

  • łagodzi podrażnienia;
  • wycisza stany zapalne;
  • tonizuje cerę;
  • oczyszcza skórę twarzy;
  • ściąga i zmniejsza widoczność porów.

Zastosowanie hydrolatu cytrynowego

Hydrolat cytrynowy możesz zastosować wraz z innymi kosmetykami lub jako produkt samodzielny. Dobrze się sprawdzi jako tonik przywracający cerze naturalne pH. Można go również używać jako bazę pod serum olejowe lub krem do twarzy. Co ciekawe hydrolat cytrynowy może być zamiennikiem dla wody w robionych w domu balsamach lub emulsjach. Kosmetyk można także połączyć z maską w proszku i olejem, żeby uzyskać maskę o działaniu oczyszczającym i nawilżającym.

Jak przechowywać hydrolat cytrynowy?

Hydrolat cytrynowy należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu wykonanym z ciemnego tworzywa. Kosmetyk nie może być także narażony na działanie wilgoci, światła, powietrza i skrajnych temperatur. W przeciwnym wypadku w produkcie mogą namnażać się bakterie. Te z kolei negatywnie wpłyną na jakość hydrolatu i zaburzą jego działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *