Jak działają kosmetyki mineralne do makijażu? Właściwości, skład, przeznaczenie  

Autor: red. TOP TREND

mineralne kosmetyki do makijażu

Kosmetyki mineralne do makijażu rosną na konkurencję klasycznych kosmetyków kolorowych, ponieważ są trwałe, chociaż lekkie, i nie podrażniają skóry. Jakie właściwości i skład mają kosmetyki mineralne oraz dla kogo są przeznaczone?

Kosmetyki mineralne ‒ właściwości

Kosmetyki mineralne składają się z niewielu składników i wszystkie z nich są naturalne. Dzięki temu nie podrażniają skóry, nawet alergicznej.

Kosmetyki mineralne ‒ skład

Kosmetyki mineralne nie zawierają konserwantów i substancji zapachowych. Składają się wyłącznie z krystalicznie czystych minerałów, najczęściej z:

  • tlenku cynku,
  • dwutlenku tytanu,
  • miki,
  • kolorowych pigmentów pochodzenia naturalnego, w tym tlenków żelaza, chromu, manganu i ultramaryny.

Tlenek cynku ma właściwości antybakteryjne, normalizuje produkcję sebum i wspomaga proces gojenia zmian skórnych, a dwutlenek tytanu nadaje kosmetykowi mineralnemu właściwości kryjące i przeciwsłoneczne. Ponadto od stężenia tych dwóch składników zależy natężenie koloru (im jest ich więcej, tym jaśniejszy odcień kosmetyku mineralnego). Z kolei dzięki mice skóra nabiera satynowego lub perłowego blasku, a tym samym optycznie zmniejsza zmarszczki.

Kosmetyki mineralne ‒ dla kogo?

Kosmetyki mineralne mogą być stosowane dosłownie przez każdego. Są tak łagodne dla skóry, że mogą ich używać alergiczki, kobiety w ciąży, a nawet panie, które przeszły peeling laserowy, mikrodermabrazję, botoks i serię naświetlań radiologicznych.

To zasługa ich w pełni naturalnego i ograniczonego ilościowo składu, który czyni z kosmetyków mineralnych produkty hipoalergiczne.

Jak stosować kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne można aplikować na dwa sposoby: standardowo i warstwowo. W praktyce oznacza to tyle, że albo nakładamy jedną warstwę, albo kilka warstw. Położenie jednej warstwy jest możliwe i efektowne ze względu na wydajność i konsystencję kosmetyków mineralnych ‒ dzięki temu, że są gęste, dobrze imają się pędzla i wtapiają się w skórę.

Jak wspomnieliśmy, równie dobrze kosmetyki mineralne można nakładać warstwowo. Choćbyśmy zaaplikowali kilka warstw, nie ryzykujemy uzyskaniem efektu maski, o ile nakładamy kosmetyk okrężnymi ruchami. Z kolei wcieranie go w skórę zapewnia lepszy efekt kryjący.

Dodatkowym atutem kosmetyków mineralnych jest to, że niezależnie od tego, ile warstw położymy, nie musimy się martwić o nasze ubrania: te produkty ich nie pobrudzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *