Jak zapuścić, zagęścić i pomalować brwi? Poradnik dla każdej dziewczyny

Autor: red. TOP TREND

jak zagęścić brwi?

Brwi są jednym z ważnych elementów urody. Zadbane i odpowiednio wyregulowane mogą całkowicie odmienić wygląd, a nawet sposób postrzegania nas przez innych ludzi. Jeżeli chcesz ładnie wyglądać, to sprawdź, jak zapuścić, zagęścić i pomalować brwi.

Jak zapuścić i zagęścić brwi?

1. Nie wyrywaj brwi

To najprostszy sposób, żeby zapuścić i zagęścić brwi. Przez kilka tygodni pozwól im rosnąć swobodnie i nie przejmuj się tak bardzo każdym włoskiem, który nagle wyrósł na środku powieki. A przesadne zwracanie uwagi na zapuszczane brwi jest związane z przyzwyczajeniem się do cienkiego łuku brwiowego i z odległością, z której patrzymy na brwi. Kiedy regulujemy łuk brwiowy, często aż za bardzo zbliżamy twarz do lustra i wyrywamy zbyt dużo włosków.

2. Czy znasz już trymer do brwi?

Trymer do brwi jest sto razy wygodniejszy od pęsety. Szybko, skutecznie i bezboleśnie skraca włoski, dzięki czemu w przyszłości nie będziemy miały problemów z zapuszczeniem gęstych brwi. Zaletą używania trymera jest także to, że w przeciwieństwie do pęsetki nie jest inwazyjny i nie nadweręża łuku brwiowego.

3. Odżywka do brwi lub olejek rycynowy

Jeden z tych kosmetyków pomoże ci zapuścić brwi do odpowiedniej długości i kształtu. Zarówno odżywka do brwi, jak i olejek rycynowy są łatwe w zastosowaniu i bardzo szybko dają wymarzony efekt. Na rynku kosmetycznym dostępne są odżywki do brwi ze specjalnym aplikatorem, który ułatwia nakładanie kosmetyku i pokrywa wszystkie włoski.

4. Przeczesuj brwi przed makijażem

Podczas zapuszczania i zagęszczania brwi każdy włosek potrafi zdenerwować. Zwłaszcza taki, który wystaje poza łuk i w żaden sposób nie da się nad nim zapanować. Ale pamiętaj, nie wolno ci go wyrwać! W ujarzmieniu włosków przyda ci się zwykły grzebyk z włosia lub plastiku. Taki gadżet kupisz w każdej drogerii – pytaj o grzebyk do przeczesywania brwi.

Jak malować brwi?

1. Henna na brwi

Nakładanie henny na brwi pozwala u jednych uniknąć konieczności codziennego malowania się, a u drugich nadać łukowi brwiowemu odpowiedni kształt i zamaskować ubytki. Ważne jest, żeby dobrać odpowiedni kolor, umiejętnie używać produktu i stosować się do wskazówek dotyczących użycia zamieszczonych w instrukcji.

2. Cienie do brwi

Odcień kosmetyku należy dopasować do koloru brwi. Jeżeli nie możesz znaleźć odpowiedniego produktu, to wymieszaj ze sobą dwa zbliżone odcienie. Makijaż brwi zacznij od podkreślenia dolnej krawędzi łuku brwiowego za pomocą skośnego pędzla. Jeżeli chcesz uzyskać naturalny i miękki efekt, to nie nabieraj za dużo produktu i nie przyciskaj aplikatora do skóry zbyt mocno.

Następnie zajmij się uzupełnieniem górnej części brwi. Narysuj poziomą linię w takim kierunku, w którym rosną włoski. Resztę łuku brwiowego wypełnij za pomocą krótkich pociągnięć pędzelka imitujących brwi. Na koniec całość utrwal bezbarwnym żelem i wytuszuj rzęsy. Makijaż naturalnych brwi jest już gotowy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *