Coraz więcej kobiet korzysta z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z popularniejszych zabiegów jest mezoterapia bezigłowa, czyli bezinwazyjna metoda pielęgnacji skóry. Jak działa i jakie efekty zapewnia?
Co to jest mezoterapia bezigłowa?
Mezoterapia bezigłowa to dobra alternatywa dla mezoterapii igłowej, inwazyjnej metody dostarczania skórze składników odżywczych. Inwazyjnej, bo przeprowadzanej za pomocą maleńkich igiełek i mikronakłuć w skórze. Mezoterapia bezigłowa jest bezbolesna, choć dla osób o wrażliwej skórze twarzy może okazać się nieprzyjemna. Wskazaniami do zabiegu są:
- redukcja cellulitu,
- kuracja przeciwzmarszczkowa,
- wiotka skóra
- chęć wymodelowania sylwetki
- pobudzenie krążenia krwi,
- wygładzenie rozstępów i blizn.
Przeciwwskazaniami do zabiegu mezoterapii bezigłowej są natomiast:
- choroby sercowo-naczyniowe;
- metalowe elementy w ciele;
- epilepsja;
- wrażliwa skóra;
- stany zapalne skóry;
- ciąża i karmienie piersią;
- gorączka;
- cukrzyca;
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze;
- choroby nowotworowe;
- menstruacja;
- nadczynność i niedoczynność tarczycy.
Jak działa mezoterapia bezigłowa?
Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje impulsy elektryczne i ultradźwięki do przekazywania składników odżywczych w głąb skóry. Najczęściej są to: wyszczuplająca kofeina, nawilżający kwas hialuronowy, l-karnityna pobudzająca spalanie tłuszczu i pirogronian sodu, który usprawnia produkcję kolagenu.
Mezoterapia bezigłowa – przebieg zabiegu
Zabieg rozpoczyna się od wykluczenia wszystkich przeciwwskazań, usunięciem metalowych ozdób i dezynfekcją skóry. Na skórze rozprowadza się żel, który przewodzi impulsy elektryczne i ultradźwięki. Potem do skóry przykłada się głowicę i zwiększa się natężenie prądu w zależności od potrzeb klientki. W tym momencie do głębszych warstw skóry wprowadza się koktajl zabiegowy. Mezoterapia bezigłowa redukuje zmarszczki i blizny, regeneruje i nawilża skórę, poprawia jej koloryt, redukuje rozstępy i poprawia jędrność skóry. Aby uzyskać takie efekty zabieg należy powtarzać co około 2 tygodnie w serii 5 do 10 spotkań.
Dodaj komentarz