Nie bądź sklerotykiem. Jak pamiętać o suplementach diety?

Autor: red. TOP TREND

suplementy diety

Pielęgnacja skóry, włosów i paznokci to nie tylko stosowanie kosmetyków, lecz także przyjmowanie suplementów diety. Ale czasami bywa tak, że zapomnimy o przyjęciu tabletki lub jesteśmy na bakier z regularnością. Jeżeli i ty jesteś w tej grupie, to poznaj kilka sposobów, żeby pamiętać o suplementach diety.

Opakowanie na leki

Mimo że opakowania na leki kojarzą się głównie z osobami starszymi, to warto je wypróbować. Takie pudełeczka przydadzą się nie tylko podczas przyjmowania suplementów, lecz także w przypadku kiedy bierzesz tabletki i chorujesz przewlekle. Opakowania na leki są podzielone na małe przegródki oznaczone nazwami dni tygodnia. Do środka wkładasz pigułki, które powinnaś łykać danego dnia. Pamiętaj, żeby opakowanie mieć zawsze w zasięgu ręki, ale przechowywać je z daleka od temperatury i światła. Najbardziej narażony na działanie tych dwóch czynników jest kwas foliowy, który łatwo ulega rozkładowi.

Alarm w telefonie

“Weź tabletkę, weź tabletkę!” Taki alarm w telefonie przypomni ci o wzięciu tabletki. Ustaw odpowiednią godzinę, datę i częstotliwość. Telefon pomoże ci w regularnym przyjmowaniu leków lub tabletek, zgodnie z posiłkami lub co kilka godzin.

Lista to do, kalendarz lub planer

Ostatnimi czasy bardzo modne stało się prowadzenie planerów, robienie list to do i wypełnianie kalendarza. Dzięki temu będziesz wiedziała kiedy i jaką tabletkę przyjąć. W odpowiednią rubryczkę wpisujesz nazwę leku lub suplementu. Sprzyja to regularności i pozwala utrzymać zdrowy rytm dnia. W listach to do, kalendarzach lub planerach możesz także zapisywać pielęgnację skóry i włosów za pomocą tradycyjnych produktów.

Sticky notes

Na karteczkach samoprzylepnych zapisuj wszystkie leki i suplementy, które przyjmujesz, i kiedy powinnaś to robić. Sticky notes przyklejaj wszędzie tam, gdzie chcesz. Możesz zastąpić je magnetycznymi listami lub magnesami, które przykleisz na lodówkę i przy każdym sięgnięciu po jedzenie będziesz widziała, jaką tabletkę wziąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *