Z biegiem lat skóra traci elastyczność, owal twarzy ulega zmianie, a poduszeczki tłuszczowe na policzkach zanikają. Na szczęście, są sposoby na złagodzenie skutków mijającego czasu. Oczywiście można poddać się działaniu skalpela, ale nie jest to jedyna możliwość. Na czym polega zabieg Thermage i jakie daje efekty? Dla kogo jest przeznaczony i jaki ma przebieg?
Na czym polega Thermage?
Thermage to nieinwazyjny zabieg, który ma na celu ujędrnienie oraz odmłodzenie skóry twarzy i ciała przy zastosowaniu fal radiowych o bardzo wysokiej częstotliwości. Fale podgrzewają głębokie warstwy skóry do wysokiej temperatury, która rozrywa wiązania w strukturach kolagenu, a tym samym pobudza włókna do wzmożonej regeneracji.
Zabieg Thermage może być stosowany na różnych częściach ciała. Można go wykonać na całej twarzy w celu wygładzenia zmarszczek, poprawienia owalu twarzy i zwiększenia elastyczności skóry lub jedynie w obszarze oczu, szyi czy podbródka. W pierwszym przypadku zabieg niweluje opadanie powiek, podnosi brwi, wygładza kurze łapki i redukuje worki pod oczami.
Thermage równie dobrze można przeprowadzić na nogach, pośladkach, brzuchu, łokciach i ramionach. Dzięki temu skóra w tych partiach ciała stanie się jędrna, gęstsza i pozbawiona cellulitu.
Thermage ‒ efekty
Spektakularne efekty osiąga się w przypadku luźnej skóry na brzuchu wskutek ciąży lub szybkiej utraty wagi.
Thermage wystarczy wykonać raz, a jego efekty utrzymują się bardzo długo. Pierwsze zmiany są widoczne bezpośrednio po zabiegu, a ostateczne rezultaty ‒ po kilku miesiącach, a dokładniej po odbudowaniu przez organizm struktur kolagenowych w skórze, co trwa zazwyczaj od 2 do 6 miesięcy. Po tym czasie efekt utrzymuje się przez kilka lat. Ile dokładnie, zależy od wyjściowego stanu skóry i naturalnych predyspozycji organizmu.
Thermage ‒ dla kogo?
Thermage wykorzystuje fale radiowe wytwarzane w urządzeniu ThermaCool w celu silnego ogrzania głębszych warstw skóry. Ciepło ujędrnia rozciągnięte z wiekiem włókna kolagenowe. W efekcie dochodzi do miniliftingu, podniesienia powiek, odmłodzenia skóry szyi i dekoltu, złagodzenia owalu twarzy oraz zwiększenia napięcia skóry na brzuchu i ramionach. Thermage skutecznie rozwiązuje problem łagodnej lub umiarkowanej utraty jędrności, likwiduje drobne linie i zmarszczki oraz regeneruje skórę zniszczoną słońcem.
Na zabieg Thermage mogą zdecydować się osoby w wieku 35-60 lat, które zauważyły u siebie zwiotczenie skóry, utratę jędrności, zmarszczki lub cellulit. W przeciwieństwie do zabiegów z wykorzystaniem lasera ‒ w przypadku Thermage nie ma ograniczeń co do koloru i rodzaju skóry. Zabieg nie powinien być wykonywany u osób, których skóra została zniszczona w wyniku znacznej ekspozycji na działanie promieni słonecznych. Innymi przeciwwskazaniami są ciąża i laktacja, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, stosowanie sterydów oraz wszczepiony rozrusznik lub inny stymulator.
Thermage ‒ przebieg
Zabieg jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia zwanego ThermaCool. Jego końcówka – ThermaTip – emituje fale radiowe, które podgrzewają głębokie warstwy skóry do temperatury rzędu nawet 65 stopni Celsjusza oraz uwalniają specjalny gaz ochładzający naskórek i zapobiegający jego poparzeniu. Z każdym dotknięciem skóry pojawia się krótkie uczucie gorąca, które może powodować dyskomfort lub ból.
Thermage nie wymaga specjalnych przygotowań. W zależności od tego, na jakiej partii ciała jest wykonywany, może trwać od pół godziny do dwóch. Chociaż nie ma potrzeby pozostawania w gabinecie na czas rekonwalescencji, warto poddać się zabiegowi w weekend lub wziąć dzień wolny. Po wszystkim można odczuwać dyskomfort z powodu powstałych podrażnień, zaczerwienień lub obrzęków.
Dodaj komentarz