Ta złośnica prostownica – jak jej używać, by nie zniszczyć włosów?

Autor: red. TOP TREND

bezpieczne prostowanie włosów

Lubicie prostować włosy? Pytanie, czy one to lubią? Okazuje się, że prostownica do włosów to urządzenie, które w kilka chwil wygładza, upiększa i prostuje włosy, ale za wysoką cenę. Skrajnie wysokie temperatury zrywają mostki siarczkowe we wnętrzu włosów. To krok do dewastacji. Czy oznacza to, że nie należy w ogóle używać prostownicy? Jak ją stosować i jak dbać o włosy, aby nie odczuły tragicznych skutków prostowania?

Bezpieczne prostowanie włosów – ważny jest wybór metody

Jeśli możesz obejść się bez prostownicy – wybierz inną metodę prostowania włosów. Do wyboru masz jeszcze dwie inne, czyli:

  • prostowanie włosów szczotką,
  • prostowanie włosów odpowiednio dobranymi kosmetykami.

I to właśnie te metody są najmniej inwazyjne i najbezpieczniejsze dla włosów, choć oczywiście nic nie daje takiego efektu jak prostownica. Jednocześnie po dość szybkim czasie odkryjesz, że słabszy efekt uzyskany bez wysokiej temperatury jest bardziej opłacalny.

Klasyczna metoda prostowania włosów bez konieczności używania prostownicy, to po prostu wyciąganie ich (prostowanie) na dużej, okrągłej szczotce, która doskonale je modeluje i wygładza. Osuszone ręcznikiem włosy nawijaj na szczotkę, a w trakcie suszenia stylizuj je tak, by się prostowały. Taka szczotka sprawdzi się w przypadku krótkich i półdługich włosów do ramion, lecz do długich zdecydowanie lepsza jest płaska.

Prostowanie włosów – kosmetyki prostujące i termoochronne

Prostowanie włosów na szczotkę można wzmocnić, stosując odpowiednie kosmetyki, w tym również termoochronne spraye. Tuż przed stylizacją nałóż na włosy lotion lub spray prostujący. Niektóre z produktów do prostowania włosów zawierają w składzie także środek termoochronny, są wiec produktami 2 w 1, idealnie zabezpieczającymi is stylizującymi włosy. Termoochronny spray jest wymagany nie tylko przy stosowaniu prostownicy: dodatkowo zabezpieczy włosy przed zniszczeniem i przesuszeniem podczas suszenia suszarką, a także podczas ekspozycji na słońce. Ta metoda prostowania włosów jest łatwa i nieinwazyjna, jednak efekt utrzymuje się jeden dzień.

Bezpieczne prostowanie włosów – olejek przed prostowaniem włosów

Naturalne olejki to najlepsze kosmetyki świata! Są doskonałe nie tylko w pielęgnacji twarzy i ciała – obecnie nie ma salonu, który nie polecałby ich w pielęgnacji włosów. Wiele prestiżowych salonów oferuje zabiegi z ich udziałem. Olejki świetnie zabezpieczają włosy przed wysokimi temperaturami, dlatego stosuj je zawsze przed suszeniem lub prostowaniem włosów. Nakładaj na suche lub wilgotne pasma i układaj jak zwykle. Również odrobina olejku w ciągu dnia wzmocni suche lub zniszczone włosy.

Bezpieczne prostowanie włosów – wybór odpowiedniej prostownicy

Jeśli już musisz użyć prostownicy lub nie możesz się bez niej obejść, bo np. Twoje włosy są mocno kręcone – sięgaj po prostownicę, ale rób to wyłącznie raz na jakiś czas. Po miesiącu codziennego stosowania prostownicy Twoje włosy w ogóle by nie wyglądały zdrowo. Przypominałyby puch, któremu nic już nie pomoże z wyjątkiem fryzjerskich nożyczek.

Równie istotny jest wybór odpowiedniej porostownicy – sprawdzaj, czy ma ona regulację temperatury, jak jest zbudowana, czy płytki mają powłokę ceramiczną lub (najlepiej) turmalinową – tą ostatnią mają najnowsze prostownice do włosów nowej generacji, które najmniej niszczą włosy.

Jonizacja to kolejna innowacyjna funkcja, w którą wyposażone są najnowocześniejsze prostownice do włosów – często działają one na podczerwień, a dzięki jonizacji stają się gładkie, lśniące i nie elektryzują się w nadmiarze. Są też bardziej zadbane. Regulacja temperatury pozwala nam zmniejszyć ją i ustawić według potrzeb.

Bywa, że włosy prostują się już w niewysokiej temperaturze i nie ma sensu ich niszczyć.

Najlepszym przyjacielem prostowanych za pomocą prostownicy włosów są oczywiście termoochronne spraye oraz geniusze w dziedzinie pielęgnacji i regeneracji włosów, czyli naturalne olejki. Używaj ich regularnie przed prostowaniem oraz raz w tygodniu jako maskę do olejowania włosów – zrób choć tyle, a z pewnością zminimalizujesz straty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *