5 produktów kosmetycznych, o których nie wiedziałaś, że ich potrzebujesz

Autor: red. TOP TREND

Wśród masy niepotrzebnych gadżetów, które tylko zabierają miejsce w łazience istnieje kilka takich, które absolutnie warto mieć – ułatwoają życie i przynoszą doskonałe efekty w pielęgnacji. Poznaj top 5 produktów, które kochamy!

1. Podkład olejowy do twarzy

Ponieważ czynniki atmosferyczne często dają nam w kość, nasza skóra musi w ciągu roku przechodzić duże zmiany temperatury. A kiedy temperatura się zmienia, skóra zwykle wysycha.
Dlatego warto wypróbować olejowy podkład do twarzy! Ma on właściwości zwykłej bazy, podkładu a dodatkowo – działanie olejku do twarzy. Jest to więc produkt, który idealnie sprawdzi się w przypadku skóry, która ma tendencję do wysychania, gdy zmienia się temperatura.
Czy masz podkład leżący na dnie kosmetyczki, który nie do końca zużyłaś? Może nie działał optymalnie na Twojej skórze właśnie dlatego, że nie zapewniał jej wystarczającego nawilżenia. Nie przechowuj go w niskończoność – zmień na taki, który upiększy i zadba o Twoją cerę.

2. Gąbka do makijażu

Używasz palców lub pędzla do makijażu twarzy? Po wypróbowaniu słynnej gąbki do makijażu w kształcie jajka, zwanej Beuty Blender już nigdy nie nałożysz podkładu inaczej niż z jej pomocą! Aby uzyskać naturalny i zroszony wygląd, użyj wilgotnej gąbki, a w razie potrzeby możesz dołożyć kilka warstw podkładu po wyschnięciu makijażu. Nakładaj kosmetyk lekko stemplując i naciskając skórę miejsce obok miejsca. Efekt? Twój podkład idealnie zasymiluje się ze skórą!

3. Ceramiczna okrągła szczotka

Czy uważasz, że suszenie włosów w domu trwa wieki? Aby bezproblemowo wysuszyć włosy, fryzjerzy często używają okrągłych szczotek ceramicznych – i w tym tkwi jeden z ich sekretów. Ceramiczny rdzeń nagrzewa się i zatrzymuje ciepło z suszarki. Kiedy przeczesujesz włosy gorącą szczoteczką w tym samym czasie, co suszarką, włosy schną szybciej.

4. Krem do rąk z faktorem UV

Donie są naszą wizytówką. Możesz mieć świetny manicure, ale jeśli dłonie sa przesuszone, nie wyglądają estetycznie. Oczywiście tego nie chcemy. Zapewne nie zapomniałaś nasmarować twarzy kremem z filtrem przeciwsłonecznym, a dłonie? Czy w ogóle o nich myślałeś? Ledwie! Jeśli wybierzesz krem do rąk, który zawiera faktor UV, możesz zapobiec oznakom starzenia się dłoni, które w rzeczywistości często pojawiają się jako pierwsze.

5. Gąbka konjac

W ostatnich latach coraz więcej produktów z Azji i Korei staje się hitem w pielęgnacji. Jednym z nich jest gąbka konjac do oczyszczania cery. Jeśli jesteś przyzwyczajona do demakijażu twarzy wacikiem, prawdopodobnie nie ma szans na wprowadzenie u Ciebie dziewięciostopniowego programu pielęgnacyjnego…Właśnie z tego powodu ta sprytna gąbeczka pochodząca z Japonii może Ci się spodobać: w szybki sposób idealnie oczyścić Twoją skórę i zapewni nieskazitelny wygląd. Gąbka konjac jest twarda, gdy jest sucha, a miękka, gdy jest nawilżona. Istnieje wiele różnych jej odmian zarówno dla ciała, twarzy, jak i różnych typów skóry. Wiele gąbek doskonale nadaje się do demakijażu i złuszczania skóry twarzy. Co więcej, gąbka jest całkowicie naturalna i nie trzeba używać wielu produktów, aby Twoja twarz była idealnie czysta i zadbana.