Rękawiczka i ściereczka do demakijażu umożliwia oczyszczanie skóry twarzy bez użycia dodatkowych kosmetyków. To dobry sposób nie tylko na demakijaż, lecz także na peeling, ponieważ rękawiczka i ściereczka do demakijażu usuwa ze skóry martwy naskórek, suche skórki i nadmiar sebum. Rękawiczka i ściereczka do demakijażu – czy warto ich używać i jak to robić? Jakie są ich właściwości, działanie i rodzaje oraz przeciwwskazania do ich stosowania? Jak je czyścić? Zanim odpowiemy na te pytania, zastanowimy się, czy zmywanie makijażu wodą jest skuteczne.
Czy zmywanie makijażu wodą jest skuteczne?
Producenci rękawiczek i ściereczek do demakijażu zapewniają, że zamoczone w wodzie zmyją każdy makijaż. Woda uaktywnia elektrostatyczne właściwości włosia z mikrofibry, które jak magnes przyciąga resztki makijażu i sebum. Z tego powodu rękawiczka i ściereczka z mikrofibry bez problemu zmywa delikatny, dzienny makijaż i kosmetyki mineralne. Gorzej radzi sobie z kosmetykami, które zastygają na twarzy, z mocnym makijażem, a zwłaszcza z makijażem wodoodpornym. Tusze do rzęs zazwyczaj rozmazują się podczas demakijażu, dlatego oczy wymagają wielokrotnego przecierania, co sprzyja podrażnieniom.
W każdym razie mycie twarzy samą wodą jest zalecane. Oczyszczanie jej jedynie za pomocą produktów myjących, takich jak mleczko, tonii i mydło, może prowadzić do podrażnień i pogorszenia się stanu skóry.
Rękawiczka i ściereczka do demakijażu – właściwości, działanie i przeciwwskazania
Rękawiczka i ściereczka do demakijażu jest hipoalergiczna. Producenci deklarują, że można ich używać bez względu na rodzaj cery; przeciwwskazaniem do ich stosowania nie jest nawet skóra wrażliwa, naczynkowa, tłusta i atopowa. Rękawiczka i ściereczka do demakijażu działają jak łagodny peeling, ponieważ usuwają suche skórki. Ponadto wzmacniają barierę hydrolipidową skóry i pobudzają mikrokrążenie w skórze. Można je stosować nawet mimo soczewek kontaktowych. Chociaż rękawiczka z mikrofibry jest miękka i delikatna, kiedy przecieramy nią twarz, powinnyśmy wykonywać wyłącznie ostrożne ruchy. Jeżeli makijaż rozmazuje się, nie należy trzeć go rękawicą – zamiast tego warto użyć płynu micelarnego, który bez trudu usunie resztki kosmetyków. Niedelikatne przecieranie twarzy rękawicą może doprowadzić do powstania podrażnień i obtarć, a nawet do pękania naczynek. To dotyczy zwłaszcza skóry wrażliwej, naczynkowej i trądzikowej oraz kobiet, które zażywają retinoidy i stosują intensywne peelingi.
Rękawiczka i ściereczka do demakijażu – rodzaje
Mamy do wyboru wiele rodzajów rękawiczek i ściereczek do demakijażu. Różnią się pod względem przekroju włókien i poziomu skuteczności. Zwykle są wykonane z mieszanki poliamidu i poliestru.
Ściereczka do demakijażu musi mieć przeznaczenie kosmetyczne, a nie porządkowe, ponieważ mogłaby podrażnić skórę. Lepszym rozwiązaniem wydaje się rękawiczka do demakijażu: nie dość, że występuje w wielu rozmiarach, to jeszcze zakłada się ją wygodnie na cztery palce dłoni.
Rękawiczka i ściereczka do demakijażu – jak ich używać?
Rękawiczka lub ściereczka do demakijażu przed użyciem powinna zostać zamoczona w chłodnej lub ciepłej wodzie: chłodna służy porannemu orzeźwieniu, a ciepła ułatwia wieczorny relaks. Makijaż usuwamy delikatnymi, okrężnymi ruchami. Rękawiczka i ściereczka są dwustronne, dlatego jedną stronę warto wykorzystać do usunięcia makijażu z oczu, a drugą – do demakijażu skóry twarzy, szyi i dekoltu.
Aby wykonać demakijaż oczu, należy przyłożyć rękawicę do oka, chwilę przytrzymać oraz wymiatającym ruchem usunąć tusz do rzęs i cień do powiek.
Rękawiczka i ściereczka do demakijażu – jak je czyścić?
Rękawiczka i ściereczka do demakijażu powinna zostać umyta pod bieżącą wodą po każdym użyciu. W tym celu można sięgnąć po zwykłe szare mydło, które jednak musi być wolne od gliceryny (zmiękcza włosie materiału). Następnie rękawiczkę i ściereczkę wypłukujemy, wyciskamy oraz pozostawiamy do wyschnięcia. Ponieważ materiał długo schnie, jeżeli używamy myjki dwa razy dziennie, narażamy się na korzystanie ze stale wilgotnego produktu. Rękawiczka i ściereczka do demakijażu dobrze zbiera makijaż, dlatego po pierwszym zastosowaniu straci swoją fabryczną czystość, której raczej nie odzyska. Produkt zachowuje swoje właściwości przez trzy miesiące codziennego użytkowania.
Dodaj komentarz