Światowej sławy triki w makijażu, które dodają powabu i odejmują lat

Autor: red. TOP TREND

Diabeł tkwi w szczegółach. Czasami wystarczy tylko drobna zmiana, maleńka kreska lub odrobina lśniącego cienia, by z ich pomocą dodac sobie powabu, natychmiast poprawić wygląd, odmłodzić spojrzenie i skorygować usta tak, by były ponętne i pełne. Znasz już najelpesz triki w makijażu, stosowane przez światowej sławy wizażystów i makijażystów? Sprawdź, jak dosłownie w kilka sekund odmienić swój wizerunek na lepsze.

Triki w makijażu polecane i stosowane przez światowych wizażystów

1. Podnieś brwi odrobina połyskującego cienia

Aby ta sztuczka się udała, musisz dobrać odpowiedni cień. To kluczowa rzecz w tym triku. Chodzi o to, by lekko połyskujący cień miał odcień jak najbardziej zbliżony do skóry, a zatem nie może to być kolor perłowy, lecz bardziej wpadający w “szampan”.

Cienkim pędzelkiem  lub z braku takiego po prostu kosmetycznym patyczkiem) nanieś odrobinę cienia tuż pod łukiem brwiowym – czyli pod linią brwi w miejscu, gdzie zaczynają wyrastać włoski. Cień powinien być delikatnie roztarty, aby dobrze stopił się ze skórą. Rozetrzyj go tak, aby cień nie zszedł niżej na powiekę .

Teraz nałóż odrobinę tego samego cienia na mały palec i nanieś go (odciśnij) na środkowej powiece, tuż nad linią rzęs.

2. Skoryguj i wypełnij usta

Ta sztuczka odmieni każdy, nawet “smutny” wyraz ust, z opadającymi kącikami. Tak skierowane kąciki niestety układając usta w podkówkę i nie sprawiają dobrego wrażenia. Można to na szczęście poprawić w łatwy i szybki sposób za pomocą konturówki. Najlepsza będzie taka w odcieniu nude, czyli idealnie dopasowana do koloru Twoich warg. Większość kobiet jej unika, zupełnie niepotrzebnie, ponieważ okazuje się, że konturówka do ust to Twój największy sprzymierzeniec w makijażu.

Jeśli martwisz się, że trudno dobrać Ci odpowiedni kolor pomadki i konturówki – możesz je kupić w komplecie. Taki zestaw ma obecnie w ofercie wiele firm. Kredka do ust doskonale przedłuża trwałość makijażu.

Najpierw sięgnij po konturówkę i obrysuj nią usta dookoła, zaznaczając ich kontur. jeśli chcesz powiększyć optycznie usta konturówką wyjedź odrobinę (ale nie za dużo, dosłownie o milimetr) poza krawędź ust.

Jeśli drży Ci ręka i nie masz wprawy w konturowaniu ust – najpierw narysuj dookoła pojedyncze, przerywane kreski, a następnie je połącz. Same kąciki ust pomiń, aby nie podkreślać ich opadania. Zanim pokryjesz usta pomadką – najpierw pomaluj je delikatnie konturówką. W ten sposób przedłużysz trwałość koloru na ustach i sprawisz, że pomadka będzie się dłużej trzymała.

3. Kreska na powiece, “udająca” ostatnią rzęsę

Nie musisz być mistrzynią operowania eye-linerem i robić na powiece całego kociego oka, żeby optycznie odmłodzić spojrzenie. prostsza wersja nie wymaga w ogóle wprawy i nie ejst też tak czasochłonna. Wystarczy Ci do tego dobrze zaostrzona, czarna kredka do powiek. Jak wykonać najszybszą i najprostszą kreskę na powiece? Narysuj ją skierowana łagodnie do góry – postaraj się, by kreska miała mniej więcej taką długość, jak Twoja ostatnia rzęsa. Dopilnuj też tego, by koniec kreski był cieńszy niż jej początek – jeśli musisz to skorygować – po prostu zrób to patyczkiem higienicznym.

4. Grube brwi odejmują lat

Jeśli chcesz odmłodzić twarz i sprawić, że będzie wyglądała bardziej młodzieńczo – pomaluj brwi. Grube i wyraźne odejmują lat i nadają charakteru całej twarzy, a przy tym są piękną ramą dla całej fizjonomii. Najlepszy i najtrwalszy efekt osiągniesz, pokrywając brwi specjalną pomadą lub farbką do brwi. Zacznij od obrysowania całego łuku brwiowego, wypełnij środek obrysu pomadą, a wewnętrzny kącik i górną granicę delikatnie rozetrzyj szczoteczka do brwi ta, by kontury nie były zbyt mocne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *