Włosy pełne blasku? To możliwe, dzięki tym sposobom

Autor: red. TOP TREND

Mieć włosy pełne blasku to niełatwe zadanie. Testujesz mnóstwo produktów, a pasma nadal są matowe i bez życia? W czym tkwi problem?

Wielokrotnie zadajesz sobie pytanie: „dlaczego moje włosy są pozbawione blasku?”. Najczęstszą przyczyną matowienia pasm jest ich nieodpowiednia pielęgnacja. Może być to także winą genów, lecz najczęściej same do tego doprowadzamy.

Dlaczego włosy są pozbawione blasku?

Staramy się dbać o włosy, a ciągle są w złej kondycji. To wina:

 • nieodpowiedniej stylizacji,
 • stosowania wysokiej temperatury,
 • częstego farbowania i rozjaśniania,
 • przewlekłego stresu,
 • genetyki,
 • przebytych chorób,
 • przyjmowanych leków,
 • osłabienia organizmu,
 • brak odpowiedniej termoochrony.

Jeżeli używasz zbyt wiele produktów stylizujących, nie ma mowy, że włosy będą matowe, świeże i błyszczące. Staną się przeciążone, matowe i kruche. Brak filtrów UV, odpowiedniej termoochrony podczas suszenia, prostowania i kręcenia, długotrwała ekspozycja na słońce powodują opłakany wygląd fryzury. Zbyt częsta stylizacja natomiast doprowadza do utraty nawilżenia.

Jest mnóstwo przyczyn matowych włosów. Możesz jednak temu zaradzić, stosując się do kilku podstawowych zasad.

Co zrobić, aby włosy były pełne blasku?

Włosy podatne są na wszelkie zniszczenia, uszkodzenia, wpływ czynników atmosferycznych. Pamiętaj o kilku krokach, które przywrócą włosom upragniony blask.

 1. Regularnie podcinaj końcówki. Włosy magicznie się nie zrosną, więc jeżeli są kruche, rozdwojone i się łamią, jak najszybciej je obetnij, aby zniszczenia nie przedostawały się w ich dalsze partie. Wtedy będą rosły mocne, zdrowe i błyszczące. Nawet gdy zapuszczasz włosy, systematycznie je podcinaj.
 2. Nie ciągnij i nie szarp włosów. Nieodpowiednie czesanie przyczynia się do zmatowienia włosów, utraty blasku, łamania i rozdwajania. Zbyt mocne pocieranie ręcznikiem również sprawia, że pasma się wykruszają. Nie myj włosów agresywnie, tylko delikatnie masuj skalp opuszkami palców, a zauważysz różnicę.
 3. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie. To podstawa pięknych włosów. Jeżeli będziesz je (i siebie) systematycznie nawadniać, na pewno odpłacą się blaskiem. Systematyczne nawilżanie to klucz do sukcesu.
 4. Wzmacniaj włosy. I to regularnie! Używaj odżywczych masek i olejków. Pamiętaj, aby każdy kosmetyk był dostosowany do typu i rodzaju Twoich pasm, inaczej im zaszkodzisz.
 5. Stosuj filtry UV. Jeżeli nie ochronisz włosów przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, kolor wypłowieje. Kosmyki szybko zmatowieją, stracą swój blask, a skóra głowy stanie się wysuszona. Używaj delikatnych szamponów i peelingów do skóry głowy. Bo to w końcu ze skalpu rosną nowe, zdrowe pasma.

Sposoby na błyszczące włosy

Istnieje wiele sposobów, aby przywrócić włosom blask. Przede wszystkim do płukania używaj wyłącznie letniej wody, bo włosy nie lubią skrajnych temperatur. Do suszenia używaj wyłącznie letniego nawiewu, a najlepiej pozostawiaj włosy do samodzielnego wyschnięcia.

Przed prostowaniem czy kręceniem zawsze używaj kosmetyków termoochronnych, aby skutki wysokiej temperatury były jak najmniej odczuwalne. Produkty dobieraj do potrzeb i kondycji swoich pasm, aby ich nie obciążyć ani nie wysuszyć.

Regularnie olejuj włosy. Naturalna pielęgnacja pomaga w walce o zdrowe, błyszczące pasma. Rynek kosmetyczny ma do zaoferowania wiele naturalnych olejków, więc wystarczy, że wybierzesz odpowiedni dla siebie i będziesz stosowała go regularnie.