3 super sposoby na kręcenie włosów

Autor: red. TOP TREND

Istnieje kilka sposobów na kręcenie włosów i możesz uzyskać najrozmaitsze rezultaty za pomocą jednej lokówki lub prostownicy. Wszystko sprowadza się do tego, jak nakładasz włosy na szczypce urządzenia. Poniżej przedstawiamy trzy różne sposoby na kręcenie włosów.

Dlaczego wałki do włosów nie są dobrym rozwiązaniem?

Wałki najczęściej stosujemy na noc, przed pójściem spać. Niestety nie każde włosy wyschną podczas snu i rano po rozpleceniu nadam możesz mieć wilgotne pasma, które tracą skręt. Ponadto spanie w wałkach podrażnia skórę głowy.

3 sposoby na kręcenie włosów

Klasyczne loki

To klasyczny sposób, w jaki większość ludzi kręci włosy. Daje piękne loki. Po prostu nakręcaj włosy płasko wokół lokówki. Rezultatem jest klasyczny i ładny lok. Jeśli chcesz, aby był luźniejszy, pociągnij go trochę na dół, zanim całkowicie ostygnie. 

Skręcone pasma

Kiedy skręcisz włosy w ślimaczka przed włożeniem ich do lokówki, rezultat będzie inny. Lok staje się bardziej jak fala. Pozwól  mu ostygnąć, a następnie trochę go rozciągnij, żeby efekt był bardziej naturalny. 

Loki na prostownicę

Jeśli masz prostownicę, możesz również stworzyć z niej ładne loki. Złap pasmo  włosów płasko w szczypce prostownicy, a następnie obracaj je cały czas, tak aby włosy nawijały się w to samo miejsce i aby całe pasmo okręciło się wokół prostownicy – pamiętaj, aby nie były one zbyt ciasno nawinięte. Następnie delikatnie przeciągnij je przez całą długość włosów. Powinien to być nieśpieszny, spokojny ruch. Jeśli szukasz loków, które utrzymują się długo, a Twoje włosy są trudne do kręcenia, to prostownica może być dla Ciebie rozwiązaniem.

Pamiętaj!

  • Zawsze używaj produktu termoochronnego do włosów, zanim zaczniesz je kręcić lub suszyć suszarką. 
  • Trzymaj lokówkę z zawiniętym pasmem włosów przez kilka sekund przed zdjęciem jej z włosów, a następnie odczekaj chwilę aż lok ostygnie i dopiero wówczas go stylizuj, rozprostuj lub przeczesz palcami.  Wówczas lok będzie trwalszy.
  • Podkręć kilka pasm w różnych kierunkach, co zapewni naturalny wygląd, ładną grę światła we włosach i da większą objętość włosów.
  • Nigdy nie używaj narzędzi grzewczych w mokrych lub wilgotnych włosach, spowoduje to znaczne uszkodzenie włosów.