Woda termalna – jak ją stosować i co zawiera?

Autor: red. TOP TREND

co to jest woda termalna?

Mimo że nazwa tego kosmetyku brzmi niewinnie, to ma on niesamowite właściwości i bardzo szerokie zastosowanie. Woda termalna, bo o nią chodzi, jest używana przede wszystkim w domowej pielęgnacji skóry. Co zawiera i jak stosować ją poprawnie? 

Co to jest woda termalna?

Woda termalna pochodzi z głęboko ukrytych źródeł, w których nasyca się ogromną ilością pierwiastków. Pod wpływem ciepła zachodzą w niej pewne reakcje, w wyniku których tworzą się nowe i cenne substancje. Woda termalna może pomagać w leczeniu trądziku, łuszczycy i atopowego zapalenia skóry.

Co zawiera woda termalna?

Woda termalna jest czysta pod względem mikrobiologicznym. Zawiera wiele minerałów i mikroelementów, które mają korzystne działanie na skórę. Jest hipoalergiczna, a zawarte w niej składniki przedostają się do głębszych warstw skóry. Na skórę najlepiej działa woda termalna zawierająca dużo składników w małych ilościach. Skład wody termalnej jest uzależniony od miejsca jej wydobycia.

Jak stosować wodę termalną?

Wodę termalną możesz stosować jako samodzielny kosmetyk lub dodatek na przykład do masek w proszku. Szukaj jej także w składach produktów, których używasz na co dzień. Najpopularniejszym zastosowaniem wody termalnej jest spryskanie nią skóry. Jeżeli wybierzesz taką formę aplikacji, to pamiętaj, że na skórze nie mogą pozostać kropelki kosmetyku, bo mogłyby ją podrażnić. Dlatego chwilę po zastosowaniu wody termalnej twarz osusz chusteczką higieniczną lub kosmetyk wklep w skórę.

Wodę termalną można stosować przez cały rok: latem, aby odświeżyć cerę i zimą, żeby nawilżyć cerę (zwłaszcza wtedy, gdy przebywasz w klimatyzowanym pomieszczeniu). Rano i wieczorem kosmetyk można stosować zamiast toniku. Używany w ciągu dnia odświeży skórę, nawilży i utrwali makijaż. Wody termalnej możesz używać po goleniu do łagodzenia podrażnionej skóry. Dobrze sprawdzi się także po opalaniu skóry w solarium lub na dworze. W gabinetach kosmetycznych jest stosowana po złuszczaniu skóry kwasami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *