Wybielające pasty do zębów – czy działają? Przegląd najlepszych past

Autor: red. TOP TREND

Dobra pasta wybielająca potrafi w krótkim czasie rozjaśnić zęby nawet o kilka tonów. Czy to prawda? A jeśli tak, to czego szukać w składzie dobrej pasty wybielającej? Które z nich warte są uwagi?

Czym jest pasta wybielająca?

Niezależnie od tego, czy wypijasz codziennie mnóstwo kawy lub mocną, czarną herbatę, lub lubisz urozmaicić sobie kolację kieliszkiem czerwonego wina, czy może cierpisz na nadwrażliwość zębów – wybielające pasty do zębów to rozwiązanie, które pomoże zachować biały uśmiech. Dobra pasta wybielająca zęby może pomóc rozwiązać problem z nieestetycznymi osadami i plamami powstałymi po kawie, herbacie, a nawet przy nałogowym paleniu papierosów.

Wybielające pasty do zębów dawniej były dość inwazyjne i mogły podrażniać dziąsła oraz nadmiernie ścierać szkliwo, przez co zęby w niedługim czasie na nowo żółkły ze zdwojoną mocą. Obecnie pasty są opracowane tak, że można je stosować codziennie i są w pełni bezpieczne dla szkliwa, a przynoszą doskonałe efekty w postaci śnieżnobiałych zębów. Sekretem jest ich starannie dopracowany skład. Najlepsze wybielające pasty do zębów pomogą w prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej, a oraz oczywiście skutecznie ochronią przed próchnicą i kamieniem.

Pasty wybielające do zębów – co muszą zawierać? [skład dobrej pasty]

 • Calprox – to formuła z sodą oczyszczoną i szeregiem innych składników aktywnych, które genialnie rozpuszczają warstwy bakterii i tym samym zapobiegają gromadzeniu się płytki nazębnej.
 • Hydrowana krzemionka – łagodny ale bardzo skuteczny i popularny środek ścierny do usuwania plam na zębach.
 • Nadtlenek wodoru – jeden ze skuteczniejszych i bardzo znanych składników, stosowanych do wybielania zębów.
 • Polivinylopirolidon, znany tez jako PVP – podczas mycia zębów tworzy na ich powierzchni niewidzialną tarczę, która zapobiega powstawaniu osadów i nowych plam.
 • Azotan potasu – nie ma zdolności wybielających, ale jest istotnym składnikiem past. To właśnie on zmniejsza wrażliwość zębów na ból.
 • Dwuwęglan sodu (soda oczyszczona) – środek wybielający, które znały już nasze prababki. Doskonale wybiela zęby, czyści szkliwo z osadów, odświeża oddech i neutralizuje szkodliwe działanie kawasów w jamie ustnej.
 • Monofluorofosforan sodu – to fluorek o udowodnionym działaniu wzmacniającym szkliwo zębów. W pastach do zębów jest niezbędny: zapobiega powstawaniu ubytków i zmniejsza wrażliwość.
 • Tripolyphosphate sodu – to detergentowy składnik, który skutecznie wybiela zęby i usuwa istniejące plamy na zębach.
 • Węgiel aktywny – to znany od dziesięcioleci środek, który jest hitem kosmetycznym i nie znika z kosmetyki. Obecnie bije rekordy popularności jako składnik maseczek oczyszczających oraz substancja doskonale wybielająca zęby, usuwająca osady, odświeżająca oddech i przykracająca równowagę w jamie ustnej.

Jak wybrać najlepszą pastę wybielającą do zębów?

Pasty wybielające do zębów powinny mieć odpowiednio dobrane składniki aktywne. Wówczas działają na dwa sposoby:

 1. Dzięki materiałom ściernym usuwają plamy i przebarwienia pozostałe po kawie, herbacie, papierosach itd.
 2. Użycie w składzie chemicznego składnika wybielającego o dużym stężeniu działa na płytkę i zmienia (rozjaśnia) kolor zębów.

Chcesz kupić dobrą pastę do zębów? Zwróć uwagę na:

Poziom ścieralności

Wybielające pasty do zębów wykorzystują wszelakie materiały ścierne do usuwania przebarwień i plam. Im wyższy poziom ścieralności, tym bardziej skuteczna będzie dana pasta; choć oczywiście należy pamiętać, że nie mogą one być zbyt inwazyjne, gdyż wówczas uszkodzą szkliwo, zamiast je pielęgnować.

Efekt wybielania

Chemiczne substancje w wybielających pastach do zębów działają na poziomie szkliwa, gdzie wywołują reakcję chemiczną, aby pozbyć się plam na powierzchni.

Ochrona szkliwa

Jeśli działamy na zęby wybielającymi i ścierającymi składnikami, ważna jest dodatkowa ochrona szkliwa. Ponadto wraz z wiekiem szkliwo zaczyna się mocniej ścierać. Ważne, aby wybielające pasty do zębów miały dodatkowe składniki chroniące szkliwo.

Ochrona dziąseł

To kolejny istotny czynnik, który trzeba brać pod uwagę, szukając dobrej pasty wybielającej do zębów. Powinna ona nie tylko aktywnie wcielać, ścierać i rozjaśniać, ale też zapobiegać podrażnieniom, nadwrażliwości, krwawieniu, koić dziąsła.

Najlepsze pasty wybielające do zębów – przegląd

Blanx White Shock System Wybielający

Wybielający system BLANX White Shock z aktywowanym światłem LED wyraźnie wybiela zęby, likwiduje bakterie które wywołują powstawanie płytki nazębnej oraz próchnicy. Formuła BlanX White Shock działa natychmiastowo, od razu też likwiduje przebarwienia nazębne, które pojawiają się często po wypiciu kawy czy herbaty. Formuła jest całkowicie bezpieczna. Produktu można używać wielokrotnie. Dla najlepszego efektu najlepiej jest używać pasty 3 razy dziennie

ATOS Yotuel All In One wybielający krem do zębów smak Snowmint

YOTUEL All In One to pasta, która nie tylko wybiela zęby, ale też działa remineralizująco na szkliwo. Pasta zawierająca w swym składzie nadtlenek karbamidu, fluorek sodu i fosforany wapnia. Pasta zapobiega powstawaniu płytki bakteryjnej na szkliwie zębów, skutecznie i delikatnie oczyszcza i wybiela zęby bez zastosowania w jej składzie szkodliwych dla szkliwa detergentów.

Supersmile Supersmile pasta wybielająca Oryginal Mint

Wybielająca pasta do zębów Supersmile Toothpaste jest bardzo bezpieczna i popularna, ponieważ przynosi doskonałe efekty zarówno na zębach naturalnych, jak i plombowanych oraz wybielanych.

Protetyczne uzupełnienia i wszelkie wypełnienia w zębach są niestety bardziej podatne na przebarwienia, dlatego warto zastosować pastę, która jest efektywna w podtrzymaniu bieli zębów.

Curaprox Black Is White

Skutecznie usuwa przebarwienia, pochłaniając przy tym resztki nagromadzone podczas posiłków. Neutralizuje kwasowość i równoważy pH jamy ustnej. Pasta o bardzo małych cząsteczkach ściernych, nie zawiera mocnych składników wybielających tj. cząsteczek plastiku, triklosanu. Dzięki niej możesz mieć naturalnie perłowe zęby bez zniszczenia szkliwa; daje efekty już po 2 tygodniach.

Crest 3D White Brilliance

Brilliance to doskonała i bardzo popularna na świecie seria produktów do wybielania. Crest wprowadził ją na rynek w ciągu ostatnich kilku lat. Uważana za bardzo zaawansowaną i skuteczną, a użytkownicy potwierdzają, że jest naprawdę dobra. Ponadto pasta jest bezpieczna dla szkliwa, świetnie się pienieni i dociera w trudno dostępne miejsca. Doskonale pielęgnuje i chroni zęby przed powstawaniem przebarwień. Można ją stosować codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *