Jak malować paznokcie – ten sposób sprawi, że będą idealne!

Autor: red. TOP TREND

Piękne paznokcie to nie tylko atrybut kobiecości, ale także nasza wizytówka. Wiele kobiet traktuje je jako ozdobę, więc nic dziwnego, że zależy nam na tym, by były piękne. Czasami jednak są takie dni, gdy paznokcie po prostu się buntują. Nie tylko się rozwarstwiają, lakier odpryskuje, ale w ogóle nie wychodzi nam malowanie. Jeśli i ty masz zalane skórki lub niedociągnięcia podczas malowania paznokci – dowiedz się, jak to robić prawidłowo. Znamy doskonały sposób na to, by paznokcie już zawsze były pięknie pomalowane i doskonale wypiłowane.

PILNICZEK DO PAZNOKCI

Piłowanie paznokci jest koniecznie, a jednocześnie bywa zdradliwe dla ich kondycji. To właśnie złe pilniki sprawiają, że na brzegu paznokcia tworzą się mikroskopijne urazy: brzeg staje się poszarpany, a w ciągu dni dostaje się do niego woda i wilgoć, przez co niszczeje. Płytka się rozwarstwia lub pęka. Dlatego po pierwsze postaraj się o szklany pilnik do paznokci – to właśnie on najlepiej dba o ten wrażliwy brzeg. Piłuj też paznokcie w jedną stronę, aby powierzchnia wygładziła się i nie rozwarstwiała.

MALOWANIE PAZNOKCI KROK PO KROKU

1. Wypiłuj i odtłuść płytkę paznokcia, dzięki czemu lakier będzie się lepiej trzymał.

2. Nałóż na paznokcie bazę, która zabezpieczy ją po pierwsze przed szkodliwymi związkami z kolorowych lakierów, po drugie zaś przed odbarwieniem płytki. Dobra baza sprawia, że manicure lepiej się trzyma, a paznokcie są odżywione.

3. Pora na kolor! Nałóż na środek płytki kropelkę wybranego przez ciebie lakieru – staraj się, by wylądowała lekko powyżej skórki paznokcia. Pamiętaj, że ta kropla nie może być za duża, by nie zalała skórek.

4. Teraz delikatnie, pędzelkiem, na którym nie masz za dużo lakieru, rozprowadź nałożona kroplę w kierunku skórki.

5. Teraz pora rozprowadzić kroplę w drugą stronę, ku brzegowi paznokcia. Pociągnij pędzelek w górę, po sam koniec płytki.

6. Pora na boki paznokcia. Przyłóż pędzelek do podstawy paznokcia – tuż przy skórce i delikatnie rozprowadź go wzdłuż tego obszaru, czyli wzdłuż zaokrąglenia płytki, tuż przy skórce.

7. Teraz jednym zgrabnym pociągnięciem pędzelka rozprowadź lakier na boku niepomalowanej płytki, kierując się ku brzegowi. Zrób to samo z drugiego boku paznokcia. Czynność powtórz oczywiście na wszystkich paznokciach.

8. Na paznokciu powinny się znaleźć dwie warstwy lakieru. Pamiętaj, by po nałożeniu tej pierwszej odczekać, aż lakier dobrze wyschnie i dopiero nałożyć kolejną. Po dwóch warstwach kolor powinien być wyraźny i głęboki. Jeśli widzisz, ze paznokciom potrzebna jest trzecia warstwa – oczywiście możesz ją nałożyć, pamiętaj jednak, ze duża ilość lakieru to także słabsza trwałość na paznokciu.

9. Teraz bezbarwny top, który nada paznokciom połysku i zabezpieczy je przed niszczeniem. Jeśli chcesz, aby manicure wytrzymał dłużej NIŻ dzień czy dwa – zabezpiecz bezbarwnym lakierem wolny brzeg paznokci – po prostu przejedz po krawędziach zanurzony w bezbarwnym topie pędzelkiem. Piękny manicure gwarantowany!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *