Jak myć pędzle do makijażu? Kilka sprawdzonych metod

Autor: red. TOP TREND

Utrzymanie pędzli do makijażu w czystości jest bardzo ważne ze względu na zdrowie cery. Poznaj kilka sposobów czyszczenia akcesoriów do malowania twarzy, żeby cieszyć się zadbaną skórą i trwałym makijażem.

Czyszczenie pędzli do makijażu to konieczność

Pędzle do makijażu powinnaś myć przynajmniej raz na tydzień, a jeżeli stosujesz gęste podkłady, to dobrze jest oczyścić pędzel zaraz po zastosowaniu. Dlaczego jest to takie ważne? Używając czystych pędzli, twój makijaż będzie ładniejszy i trwalszy. Poza tym, na czystych pędzlach nie zalegają bakterie i resztki kosmetyków, które mogłyby wywołać trądzik, podrażnienia skóry i uszkodzenia naskórka.

Jak myć pędzle do makijażu?

Najpopularniejszą metodą mycia akcesoriów do makijażu jest zamoczenie ich w ciepłej wodzie z dodatkiem łagodnego szamponu. Okrężnymi ruchami pędzla spienia się szampon, a następnie włosie spłukuje pod bieżącą wodą. Trzeba pamiętać, żeby nie zamoczyć metalowej części pędzla, bo może to prowadzić do odklejania i wypadania włosia. Czynność powtarzamy do momentu, w którym włosie i woda będą czyste.

Podobno całkiem niezłe do mycia pędzli do makijażu są olejki pod prysznic. Wiele dziewczyn poleca tę metodę do usuwania z włosia kolorówki w płynnej formule. Sam sposób mycia jest taki sam, jak ten opisany wyżej. Plusem tej metody jest to, że olejek pod prysznic nie tylko oczyszcza, lecz także zmiękcza włosie, sprawiając że kolejny makijaż jest dużo przyjemniejszy.

Bardzo popularną metodą jest oczyszczanie pędzli do makijażu za pomocą olejku kokosowego. Najpierw produkt należy podgrzać, a potem nałożyć na włosie. Po krótkim czasie kosmetyki i zabrudzenia z pędzli powinny zniknąć. Na zakończenie zabiegu włosie akcesoriów należy umyć w szamponie z delikatnym detergentem.

Ostatnim sposobem czyszczenia pędzli do makijażu jest skorzystanie z gotowych zestawów. Są to podkładki z wypustkami, do których stosuje się wodę i kosmetyki czyszczące. Pędzlem pociera się o wypustki aż do usunięcia zabrudzeń.

Protip: pędzlom z naturalnym włosiem przyda się odrobina pielęgnacji. Po oczyszczeniu włosia z resztek makijażu nałóż na nie odżywkę lub maskę do włosów. Dzięki temu włosie będzie miękkie i elastyczne.

Pielęgnacja pędzli do makijażu

Po myciu pędzli do makijażu należy pamiętać o pewnych zasadach dotyczących ich pielęgnacji, suszenia i użytkowania:

  • nie wolno odkładać ich w pozycji pionowej, bo woda ściekająca do metalowej części mogłaby uszkodzić włosie;
  • nie należy układać pędzli jeden na drugim, bo utrudni to wysychanie;
  • nie należy zostawiać ich w wilgotnym miejscu, np. łazience;
  • nie wolno kłaść pędzli do makijażu na kaloryferze;
  • nie zaleca się suszenia pędzli suszarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *