Pelikany, czyli obwisłe ramiona. Zabiegi wyszczuplające i ujędrniające ramiona

Autor: red. TOP TREND

zabiegi na obwisłą skórę ramion

„Pelikany‟, „motylki‟ i „skrzydła‟ ‒ tak bywa nazywana obwisła, wiotka skóra ramion lub znaczne otłuszczenie tej części ciała. Pelikany nie tylko szpecą, lecz także odbierają pewność siebie. Jak wysmuklić ramiona za pomocą zabiegów medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej, takich jak lipoliza, zabieg falami radiowymi (thermage), karboksyterapia, lifting nićmi, liposukcja i brachioplastyka?

Pelikany, czyli obwisłe ramiona ‒ przyczyny

Obwisłe ramiona to problem kobiet, niezależnie od wieku i budowy ciała. Są na nie szczególnie narażone panie, które:

  • nie uprawiają sportu;
  • mają nadmiar tkanki tłuszczowej;
  • mają tendencję do zatrzymywania wody w organizmie;
  • na skutek odchudzania straciły wiele zbędnych kilogramów w krótkim czasie (skóra nie zdążyła dostosować się do nowej wagi, dlatego pozostała rozciągnięta);
  • starzeją się (z biegiem lat skóra traci jędrność i elastyczność, ponieważ naturalna zdolność organizmu do produkcji kolagenu i elastyny zanika).

Pelikany, czyli obwisłe ramiona ‒ sposoby

Aby ramiona przestały obwisać, można zdecydować się na:

  • odpowiednią dietę,
  • właściwą pielęgnację,
  • ćwiczenia, zwłaszcza na tricepsy,
  • zabiegi medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej.

Zabieg na ramiona ‒ lipoliza

Lipoliza to nieinwazyjna metoda pozbywania się nadmiaru tłuszczu przeznaczona dla kobiet o bardzo otłuszczonych ramionach. Zabieg nie pomoże paniom, które borykają się z nadmiarem lub ze zwiotczeniem skóry, ponieważ usunięcie tkanki tłuszczowej nie spowoduje obkurczenia skóry. Najpopularniejsza jest lipoliza iniekcyjna, czyli zastrzyki. Równie dobrze lipoliza może być wykonywana za pomocą lasera lub ultradźwięków. Lipoliza iniekcyjna polega na podskórnym podaniu pacjentce mieszaniny substancji, które rozpuszczają komórki tłuszczowe. Zawarty w komórkach tłuszcz rozdrabnia się i trafia do krwi, która transportuje go do wątroby. Następnie tłuszcz jest wydalany z organizmu.

Lipoliza trwa około 30 minut i powinna być powtórzona 4-6 razy w miesięcznych odstępach. Powoduje dyskomfort i opuchnięcie bezpośrednio po zabiegu, ale nie wymaga długiej rekonwalescencji. Efekty są widoczne po 3-4 tygodniach od zabiegu.

Zabieg falami radiowymi na ramiona (thermage)

Thermage ma na celu ujędrnienie i odmłodzenie skóry. Zastosowanie fal radiowych o bardzo wysokiej częstotliwości powoduje podgrzanie głębokich warstw skóry do wysokiej temperatury. W efekcie dochodzi do rozerwania wiązań w strukturach kolagenu, co pobudza włókna kolagenowe do wzmożonej regeneracji. Ostateczne efekty thermage są widoczne dopiero po kilku miesiącach. Zabieg trwa od pół godziny do dwóch godzin, a dyskomfort i opuchlizna utrzymują się zaledwie przez jeden dzień.

Zabieg na ramiona ‒ karboksyterapia

Karboksyterapia polega na wprowadzeniu pod skórę medycznego dwutlenku węgla. CO2 jest stosowany jako środek wspomagający walkę z obwisłą skórą, nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellulitem. Wprowadzony pod skórę przyspiesza cyrkulację krwi i stymuluje skórę do produkcji włókien kolagenowych. W wyniku zabiegu powstaje kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. W efekcie skóra wysmukla się i naciąga. Taka terapia jest bezpieczna dla organizmu i bezbolesna, a sam zabieg trwa około 30 minut. Dla lepszego efektu należy powtórzyć zabieg 6-8 razy w tygodniowych odstępach.

Zabieg na ramiona ‒ lifting nićmi

Zamiast wyżej wymienionych zabiegów można zdecydować się na lifting ramion przy użyciu nici (lifting nićmi). Nici liftingujące budują pod skórą stelaż, który podtrzymuje tkanki oraz unosi skórę i utrzymuje ją w pożądanej pozycji. Mamy do wyboru wiele zabiegów z wykorzystaniem nici liftingujących, na przykład lifting PDO. Polega na wszczepieniu pod skórę wchłanialnych nici, które modelują kształt ramion oraz stymulują syntezę kolagenu i elastyny ‒ białek odpowiedzialnych za napięcie i jędrność skóry.

Zabieg na ramiona ‒ liposukcja

Liposukcja (inaczej odsysanie tłuszczu) przypomina lipolizę, ponieważ poprawia wygląd otłuszczonych ramion, ale z drugiej strony jest dużo bardziej inwazyjna oraz przynosi lepsze i szybsze efekty. Klasyczne odsysanie tkanki odbywa się poprzez nacięcie skóry i wprowadzenie pod spód substancji rozpuszczających tłuszcz, a następnie odessanie go przez specjalne rurki. Liposukcja trwa około godziny i jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Jej efekty są widoczne od razu, ale wymaga 4-tygodniowej rekonwalescencji. Często wykonuje się ją przy okazji plastyki ramion.

 

Brachioplastyka ‒ plastyka ramion

Zabiegi medycyny estetycznej redukują tkankę tłuszczową i poprawiają napięcie skóry ramion, ale nie są w stanie całkowicie rozwiązać problemu nadmiaru zwisającej skóry. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem może się okazać plastyka ramion, która polega właśnie na wycięciu nadmiaru skóry. I tak ‒ skóra jest rozcinana wzdłuż przyśrodkowej części ramienia i w dole pachowym, dzięki czemu blizny pooperacyjne nie są bardzo widoczne. Operacja jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym i wymaga przebycia rekonwalescencji w klinice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *