Makijaż na specjalne okazje. Na czym polega makijaż natryskowy Airbrush?

Autor: red. TOP TREND

makijaż natryskowy airbrush

Airbrush to silikonowy makijaż natryskowy, który utrzymuje się na skórze przez wiele godzin (nawet do 48). Trwałość makijażu Airbrush jest jego największym atutem w przypadku makijażu ślubnego i wieczorowego. Na czym polega makijaż natryskowy Airbrush i dla kogo jest przeznaczony? Jakie są jego zalety i wady oraz przeciwwskazania do jego wykonania?

Na czym polega makijaż natryskowy Airbrush?

Makijaż natryskowy Airbrush wykonuje się za pomocą aerografu – miniaturowego urządzenia wykorzystywanego do malowania precyzyjnego. Aereograf rozpyla farbę pod wpływem strumienia powietrza. Urządzenie umożliwia swobodne rozpylanie farby lub kosmetyku, a nawet – dzięki zastosowaniu szablonów – precyzyjne malowanie rzęs, brwi i wzorów.

Dzięki aerografowi możemy wykonać naturalne cieniowanie i modelowanie rysów twarzy. Aby efekt był satysfakcjonujący, potrzeba wprawy w obsłudze urządzenia, ponieważ przejścia między kolorami i odcieniami kosmetyków są ledwo widoczne. Do wykonania pełnego makijażu wystarczy kilka kropel kosmetyku w danym odcieniu.

Ponadto aerograf umożliwia rozpylanie błyszczących drobinek na twarzy i ciele. Taki efekt jest szczególnie pożądany w przypadku bladego dekoltu, szyi i ramion, którym delikatna mgiełka doda koloru.

Makijaż natryskowy Airbrush – dla kogo?

Na makijaż natryskowy Airbrush może zdecydować się każdy, niezależnie od wieku, płci i rodzaju skóry. Firmy zajmujące się sprzedażą zestawów do makijażu Airbrush oferują kosmetyki w odcieniach dostosowanych do typów i potrzeb cery. Wśród nich znalazły się nawet kosmetyki typowo dermatologiczne o działaniu leczniczym. Metoda Airbrush umożliwia ukrycie przebarwień i innych niedoskonałości skóry, a także tatuaży i blizn.

Airbrush sprawdza się w roli makijażu ślubnego, ponieważ jest bardzo precyzyjny, trwały i naturalny. Warto się na niego zdecydować w przypadku wieczornych wyjść i innych ważnych uroczystości. Osoby, które mają własny zestaw do makijażu Airbrush, wykonują taki makijaż na co dzień.

Makijaż natryskowy Airbrush – zalety

Makijaż natryskowy jest bardzo higieniczny, dlatego stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które mają skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień. Ponadto Airbrush jest bardzo trwały i naturalny. Prezentuje się nieporównywalnie efektowniej niż każdy klasyczny makijaż, nawet najbardziej profesjonalny. W dodatku kosmetyki do makijażu natryskowego są bardzo wydajne.

Kolejną zaletą makijażu Airbrush jest jego higieniczność, która czyni z niego godną alternatywę dla zanieczyszczonych, wielorazowych gąbeczek i pędzli oraz rozcierania podkładu palcem (na którym z reguły znajduje się mnóstwo bakterii). Ponieważ makijaż natryskowy aplikuje się z odległości, nasza skóra nie ma kontaktu z bakteriami i drobnoustrojami. Osoby o szczególnie wrażliwej oraz skłonnej do podrażnień i niedoskonałości cery nie narażają jej dodatkowo na nieprzyjemne tarcie.

Makijaż natryskowy Airbrush – wady

Podstawową wadą makijażu natryskowego jest wysoka cena zestawu do jego wykonywania, to znaczy aerografu ze sprężarką i kosmetyków. Ponadto raz zrobiony makijaż Airbrush wyklucza ewentualne poprawki. Co więcej, aerograf należy czyścić po każdym użyciu, co jest bardzo pracochłonne.

Makijaż natryskowy Airbrush – przeciwwskazania

Za przeciwskazania do wykonania makijażu natryskowego uważa się:

  • choroby oczu,
  • uczulenie na kolorowe kosmetyki lub jakikolwiek składnik kosmetyków do makijażu natryskowego,
  • bardzo głębokie zmarszczki.

Makijaż Airbrush należy wykonywać przy zamkniętych oczach i na wdechu, aby uniemożliwić przedostanie się oparów do płuc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *